Профком Енергоатому анонсував пікети під Кабміном та на Банковій

Профком Енергоатому анонсував пікети під Кабміном та на Банковій

Укрінформ
Близько 2–2,5 тисяч працівників ДП "НАЕК "Енергоатом" завтра о 12 годині розпочнуть акцію протесту щодо бездіяльності органів державного управління у питаннях вирішення проблем атомної енергетики.

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявив голова первинної профспілкової організації ДП НАЕК "Енергоатом" Олексій Лич, повідомляє кореспондент агентства.

"Завтра о 12 годині починається акція протесту працівників ДП НАЕК "Енергоатом". На Майдані Незалежності ми проведемо невеличкий мітинг, потім - пікетування Кабінету міністрів, далі - Адміністрації Президента. По кількості учасників - по 250 чоловік від кожної атомної станції, по 50 чоловік з кожного підрозділу, де працює більше 1000 чоловік. До нас приєднується Східний гірничо-збагачувальний комбінат, діти, що були евакуйовані з Прип’яті 30 років тому. Розраховуємо на 2-2,5 тисячі", - зазначив Лич.

Він підкреслив, що органи державного управління не реагують на проблеми атомної енергетики. У першу чергу, це стосується бездіяльності профільного міністерства.

"Міністр Демчишин заклав основи для знищення атомної енергетики. Нинішній міністр продовжив цю політику. Тим же шляхом йде уряд. Необхідно створити компетентний орган управління атомної енергетикою", - вважає голова первинної профспілкової організації.

Він розповів про проект корпоратизації Енергоатому, який не погоджувався з компанією, але уже розісланий на погодження у міністерства.

"З’являється проект розпорядження Кабінету міністрів України щодо корпоратизації ДП НАЕК "Енергоатом". Він фактично складається з двох пунктів: корпоратизувати Енергоатом зі 100% державних акцій за умови, що профільність буде збережена. Це означає, що якщо Енергоатом поділять на 5 частин, то профільність збережеться лише за тією, яка експлуатує атомні енергоблоки. Усі ремонтні, допоміжні тощо підрозділи будуть виведені за межі корпорації. Це ще одне потрясіння, яке спіткало наш персонал", - розповів представник Енергоатому.

Він зазначив, що профком Енергоатому намагався вирішити питання шляхом переговорів.

"Ми попросили міністра енергетики про термінову зустріч з ним, але він поки не виходить на контакт. Міністерство було попереджене і ми хотіли зустрічі з міністром з метою запобігання акцій протесту. На жаль, ми на даний момент нічого не маємо. Небажання зустрічатися, очевидно, має якусь основу", - наголосив Лич.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-