Україна збільшила валютні резерви на 37,5%

Україна збільшила валютні резерви на 37,5%

3194
Укрінформ
У квітні 2016 року міжнародні резерви України зросли на 4,1% і на 1 травня становили $13,2 млрд.

Про це інформує прес-служба Національного банку України.

"За попередніми даними, міжнародні резерви України на 1 травня 2016 року становили $13,241 млрд в еквіваленті. Після скорочення обсягу резервів у березні, протягом квітня їх обсяг зріс на 4,1% або $519,5 млн, майже повернувшись до рівня, досягнутого на початок 2016 року. За останні 12 місяців резерви зросли на 37,5%", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що збільшення резервів у квітні відбулося насамперед завдяки купівлі Нацбанком іноземної валюти для згладжування надмірних коливань на міжбанківському валютному ринку та поповнення резервів.

Так, чиста купівля валюти НБУ протягом місяця становила $675,8 млн: "Зокрема, протягом місяця було проведено 13 валютних аукціонів, під час яких чиста купівля валюти становила $528,4 млн. Аукціонів з продажу валюти Національний банк протягом квітня не проводив".

Нарощуванню резервів також сприяло надходження на користь уряду у сумі $661,1 млн. З них $651,1 млн від розміщення облігацій внутрішньої державної позики, номінованих у доларах США, та $10 млн від Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

"Збільшення резервів відбулося, незважаючи на проведення платежів уряду з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті у сумі $114 млн. У тому числі $58,4 млн було спрямовано на обслуговування за державними цінними паперами", - зазначили в НБУ.

Повідомляється, що за результатами місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3,4 місяця імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань і поточних операцій уряду та Нацбанку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-