Насіров розказав про виведення зарплат із «тіні»

Насіров розказав про виведення зарплат із «тіні»

1849
Ukrinform
Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров вважає, що надходження єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб свідчать про ефективність заходів з детінізації заробітних плат.

Про це очільник відомства сказав на прес-конференції "Підсумки роботи фіскальної служби за перший квартал 2016 року", повідомляє прес-служба ДФС.

"До бюджету у І кварталі надійшло 30 млрд грн єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що на 0,7 млрд грн перевищує планові показники Міністерства фінансів України. При зменшенні ставки майже вдвічі - з середньої 41% до 22%, фактичні надходження внеску зменшились лише на 25% порівняно з відповідним періодом 2015 року. Непропорційне зменшення надходжень з ЄСВ відносно ставки свідчить про процеси детінізації оплати праці, що спостерігаються ще з січня поточного року", - зазначає голова ДФС.

Крім цього, підкреслив Насіров, при збільшенні ставки податку на доходи фізичних осіб на 3% надходження цього податку у січні-березні сягнули 28,7 млрд грн, що на 40% більше, ніж у першому кварталі минулого року.

"Значне зменшення ставки ЄСВ сприяло тому, що компанії вже почали перші кроки зі збільшення заробітної плати та виводу її з тіні", - відзначив очільник ДФС.

Він наголосив також на позитивному ефекті від системної боротьби з конвертаційними центрами.

"Також наша системна робота щодо боротьби конвертаційними центрами дає позитивний ефект: компанії, які раніше незаконно переводили кошти у готівку, зараз просто технічно не можуть це робити і вимушені легально виплачувати заробітну плату та сплачувати податки",- пояснив Насіров.

За словами голови ДФС, одним із факторів, який вплинув на легалізацію заробітної плати, стали заходи Нацбанку щодо обмеження сфери використання готівкових коштів та встановлення граничної суму розрахунків за участю фізичних осіб на рівні 50 тис. грн замість 150 тис. грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>