НБУ констатує зменшення "схемних" операцій з валютою

НБУ констатує зменшення "схемних" операцій з валютою

1102
Ukrinform
Національний банк України констатує зменшення кількості "схемних " операцій в реєстрі з купівлі та/або перерахування іноземної валюти.

Це сталося завдяки реакції банків на листи НБУ від 18 грудня 2015 року та 29 січня 2016 року, у яких регулятор підкреслив, що банки є агентами валютного контролю і повинні перевіряти дотримання валютного законодавства, йдеться на сайті Нацбанку.

"У лютому 2016 року Національним банком було відхилено лише 706 операцій з купівлі валюти, порівняно з 2,8 тис. відмов у листопаді та 6,7 тис. – у грудні 2015 року", - зазначається в повідомленні.

Директор департаменту фінансового моніторингу Ігор Береза пояснює, що банки могли повідомляти в службу фінмоніторингу про підозрілі операції й раніше, але до грудня фінустанови формально збирали певний перелік документів з валютного контролю та включали операцію до реєстру, навіть якщо вона була сумнівною. Тому регулятор був вимушений самостійно зупиняти підозрілі операції замість банків. 

"Основною метою листа було створити законодавчі підстави для того, щоб змінити підхід у цілому. І, як ми бачимо, це вже дає свої результати. Банки почали самостійно виявляти і зупиняти підозрілу діяльність", - зазначив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-