Німецькі експерти розкритикували ЄЦБ: веде єврозону до краху

Німецькі експерти розкритикували ЄЦБ: веде єврозону до краху

1411
Ukrinform
Німецькі експерти піддали жорсткій критиці рішення Європейського ценробанку, оголошені його керівником 10 березня.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу у ФРН.

«Те, що ЄЦБ вирішив дати уразливим для банкрутства банкам Південної Європи довгострокові кредити з негативною процентною ставкою в 0,4 відсотка, вкотре доводить, що він використовує фіскальну політику перерозподілу для порятунку від банкрутства банків-зомбі і держав, що стоять на межі банкрутства», - прокоментував президент Інституту економічних досліджень Ifo (Мюнхен) Ханс-Вернер Зінн.

За словами президента Ifo, "така політика перерозподілу не є монетарною політикою, і ЄЦБ стає все складніше видавати її за таку". Також розкритикував він і рішення розширити з квітня програму купівлі цінних паперів з 60 млрд до 80 млрд євро на місяць у рамках спірної програми "Кількісного пом'якшення", зазначивши, що "більше води не допоможе, якщо коні не хочуть пити". Банк, зазначає Зінн, ризикує дедалі більше виходити за межі свого мандату. Подальші подібні кроки ведуть до повністю провальної політики.

Хенрік Беме, оглядач Deutsche Welle, у свою чергу заявляє, що "незважаючи на очевидну неефективність заходів, які вживаються, глава ЄЦБ Маріо Драгі взявся за старе і продовжує проводити свою грошову політику, що веде економіку єврозони до краху". Він порівнює політику Драгі з "водінням автомобіля в перезбудженому стані". На думку Беме, дешеві гроші протягом тривалого часу руйнують довіру і, немов наркотик, викликають залежність, спокушають уряди країн єврозони на відмову від реформ. Виграють від політики перерозподілу грошей з півночі на південь Європи головні боржники ЄС - Італія, Іспанія, Португалія і Греція, тоді як "єврозона в цілому, як величезний океанський лайнер, все більше наближається до айсберга". Аналітик закликає "якнайскоріше покласти край діям італійця".

Як повідомлялося, 10 березня Європейський центральний банк знизив базову ставку за кредитами до 0 відсотків. Також регулювальник знизив з 0,3% до 0,25% річну ставку за маржинальними кредитами. Ставка за депозитами знижена з -0,3% до -0,4%. Дане рішення набере чинності з 16 березня. ЄЦБ також вирішив з квітня розширити програму купівлі цінних паперів з 60 млрд до 80 млрд євро на місяць і почати в рамках цієї програми скупку небанківських корпоративних облігацій країн єврозони.

Фото at.e-fundresearch.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>