Нацбанк спростив умови для імпорту енергоресурсів

Нацбанк спростив умови для імпорту енергоресурсів

2785
Ukrinform
Національний банк України спростив умови розрахунків за операціями з імпорту енергетичних товарів.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Національний банк України спростив умови розрахунків за операціями з імпорту енергетичних товарів. Це передбачено Постановою Правління Національного банку України від 04 березня 2016 року № 139 «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 23 лютого 2015 року № 124», - йдеться у повідомленні.

Наразі уповноважені банки зобов'язані здійснювати авансові платежі в іноземній валюті за імпорт товару за зовнішньоекономічним договором, загальна вартість якого перевищує 500 тис. дол. США (в еквіваленті), виключно з використанням акредитивної форми розрахунків. Досі виняток в дії цієї вимоги було зроблено для життєво необхідних товарів, перелік яких було встановлено Законом України від 28.12.2014 № 73-VIII “Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року”. Зокрема, до них належали і товари енергетичного імпорту. Але виняток перестав застосовуватися з 01 січня 2016 року, коли Закон втратив чинність.

З огляду на це Національний банк передбачив перелік товарів, до яких зможе застосовуватися виняток, за допомогою змін до Постанови № 124.

Відтепер вимога не поширюється на операції з купівлі таких енергетичних товарів, як нафти, газу природного, електроенергії, бензину, дизпалива тощо. Запровадження цих змін є результатом спільної роботи Національного банку та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, спрямованої на забезпечення належних умов для безперебійного постачання енергетичних товарів в Україну, зазначає прес-служба

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-