Австралія частково скасувала санкції проти Ірану

Австралія частково скасувала санкції проти Ірану

1347
Ukrinform
Австралія частково скасувала санкції відносно Ірану після підтвердження з боку Організації Об'єднаних Націй, зусиль Тегерана, необхідних для припинення його ядерної програми.

Про це повідомляє міністерство закордонних справ і торгівлі країни.

«Уряд застосує зміни в санкційній політиці Австралії щодо Ірану відповідно до наших міжнародних зобов'язань на вимогу резолюції 2231 Ради Безпеки ООН. Деякі санкції буде призупинено, хоча інші продовжуватимуть діяти», – йдеться в заяві уряду.

Так відтепер австралійським підприємствам більше немає потреби отримувати схвалення для угод на суму понад 20.000 AUD ($14.436) за участю контрагентів з Ірану.

Натомість в силі залишаються санкції, які включають в себе обмеження на поширення чутливих товарів, ембарго на постачання озброєнь і балістичних ракет та персональні санкції щодо деяких визначених осіб та організацій.

Попри це AUSTRAC ( австралійський спецорган, що займається боротьбою з відмиванням грошей) очікує від компаній ретельного дослідження всіх платежів, які направляються через треті країни в Іран чи до Північної Кореї, яка також піддається санкціям у зв'язку з її ядерною програмою. За визначенням AUSTRAC всі угоди з цими двома країнам слід розглядати як угоди «високого ризику».

Нагадаємо: Сполучені Штати та інші країни формально скасували санкції стовно банківських операцій, на постачання сталі, у галузі судноплавства та деякі інші щодо Ірану в січні, даючи одному з найбільших у світі виробників нафти отримати доступ до міжнародних ринків, чого він був практично позбавлений впродовж останніх п'яти років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-