НБУ спростив переказ валюти за кордон

НБУ спростив переказ валюти за кордон

3887
Ukrinform
Національний банк України спростив здійснення переказів за межі України для фізичних осіб-резидентів.

Про це у вівторок повідомляє прес-служба НБУ.

"З цією метою  29 лютого 2016 року правління Національного банку України затвердило постанову № 123 "Про внесення змін до Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що постанова спрямована на вирішення двох проблем.

"По-перше, на сьогодні в законодавстві України поняття "родичі" визначає коло осіб залежно від цілей його застосування. Зокрема, Кримінальний, Цивільний та Сімейний кодекси під цим поняттям охоплюють різне коло осіб. З метою однозначного підходу при здійсненні переказів за межі України відтепер чітко окреслено коло осіб, які розуміються в якості "родичів". Це поняття  охоплюватиме батька, мати, вітчима, мачуху, сина, дочку, пасинка, падчерку, бабу, діда, прабабу, прадіда, внуків, правнуків, брата, сестру (повнорідних і неповнорідних), двоюрідних братів і сестер, тітку, дядька, племінницю, племінника, усиновлювача, усиновленого опікуна чи піклувальника, особу, яка перебуває під опікою або піклуванням, чоловіка, дружину", - пояснили в НБУ.

По-друге, Національний банк пом’якшив окремі вимоги до підтвердних документів, які фізичні особи-резиденти мають подавати при здійсненні переказів за межі України.

"Відтепер для цього можна надавати до банку підтвердні документи, роздруковані з мережі Інтернет. Такий спрощений порядок буде застосовуватися до переказів за межі України на різноманітні цілі у сумі, що перевищує 15 тис. грн в еквіваленті. Зокрема, перекази на такі цілі: оплату лікування в медичних закладах іншої держави, транспортування хворих, навчання,  придбання літератури та передплатних видань та деякі інші", - додали а прес-службі.

Постанова набуває чинності з 2 березня 2016 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-