Захід підтримав позицію України у СОТ щодо російських обмежень

1592
Ukrinform
Під час засідання Генеральної СОТ було озвучено заяву України щодо російських торговельних обмежень, яку підтримали Євросоюз, США і Канада.

Про це повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі - торговельний представник Наталія Микольська у Твіттері.

"Заява щодо обмежень РФ на Генраді СОТ зроблена. Позицію підтримали з заявами Туреччина, ЄС, США, Канада", - написала вона.

Микольська додала, що Росія жодних обґрунтованих пояснень не дала.

Нагадаємо, в середу Генеральна рада СОТ розглядає питання торгових обмежень Росії щодо України.

Як повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку, у центрі уваги учасників був розгляд внесеного Україною питання торговельних обмежень із боку Російської Федерації (Trade Restrictions by the Russian Federation – communication from Ukraine).

"Розгляд питання був продовженням заяви України від 06.01.2016р. про застосування Російською Федерацією незаконних і дискримінаційних обмежень у торгівлі, запроваджених з 01.01.2016р. (документ G/C/W/720, поширений секретаріатом СОТ 13.01/2016р. українською та англійською мовами)", - зазначили у відомстві.

У своєму виступі Микольська привернула увагу членів Організації до продовження економічної агресії з боку Російської Федерації, а саме, запровадження нею обмеження міжнародного транзиту з території України в Республіку Казахстан через територію РФ.

Так, транзит продукції (незалежно від країни походження) з території України може відбуватися виключно через територію Республіки Білорусь, через 2 пункти пропуску, в конвоях, які відбуваються два дні на тиждень і суттєво здорожчують та затягують процес доставки.

Ці обмеження застосовані РФ на додаток до ембарго щодо сільськогосподарської продукції, сировини та продуктів харчування, які походять з України, та одностороннього зупинення дії Договору про вільну торгівлю СНД, які також застосовані з 1 січня 2016 р.

"Застосовані заборони та обмеження щодо товарів, походженням з України, та міжнародного транзиту, який проходить територією України, незалежно від країни походження, в Республіку Казахстан - є дискримінаційними та політично вмотивованими. Вони призводять до зменшення експорту в країни Середньої Азії та Кавказу (падіння експорту української продукції в ці країни становить понад 60-80% у першому місяці 2016 в порівнянні з тим же періодом минулого) та чинять негативний вплив на торгівлю не лише в регіональному, а й у міжнародному масштабі.

Використовуючи форум СОТ ми ще раз звернули увагу Російської Федерації на невідповідність застосованих заходів принципам та угодам СОТ, закликали відновити недискримінаційний підхід та попередили, що будемо продовжувати системно піднімати відповідні питання на найближчому Комітеті по сільському господарству та Раді по торгівлі товарами СОТ", – наголосила Микольська.

Вона повідомила також про зустрічі делегації України з представниками делегацій ЄС, Канади, США, Туреччини, а також Генеральним директором СОТ Роберто Азеведо, під час яких обговорювалися актуальні питання двосторонньої співпраці та можливості залучення Україною міжнародної технічної допомоги з метою підтримки процесу реформ у країні, зокрема, у сфері зовнішньої торгівлі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-