Яресько спростувала "проїдання" кредитів

Яресько спростувала "проїдання" кредитів

1352
Ukrinform
Міністр фінансів Наталія Яресько пояснила, що частина кредитів, які надаються міжнародними організаціями, спрямовуються на збільшення резервів НБУ, тим самим сприяючи стабільності гривні, а інша частина позик йде на відновлення економіки.

Про це вона написала у Фейсбуці.

"Частина кредитів - таких, які дають нам МВФ чи ЄС, - це кредити, що дозволяють збільшити резерви Національного банку (й тим самим посилити стабільність нашої гривні) або сплатити за набагато дорожчі кредити попередніх років. А ще частина кредитів - це інвестиційні позики, що спрямовуються не на "проїдання", а на відновлення економіки України, покращення її інфраструктури, тобто покращення якості життя наших громадян "тут і зараз", - зазначила Яресько.

За словами міністра, такі інвестиційні кредити є, по-перше, надзвичайно дешевими для країни та часто мають значний пільговий період, в який від України не вимагають повернення коштів. А по-друге, у період кризи їм фактично немає альтернатив. Вони вже зараз допомагають Україні втілювати модернізаційні проекти, на які не вистачає ані коштів бюджету, ані приватних інвестиційних ресурсів.

"Гарний приклад таких кредитів - 17 млн євро позики на модернізацію міської мережі водопостачання у місті Чернівці. Уряд ФРН надав ці кошти на 30-річний термін, вартість позики - лише 2% річних, й плюс до того, перші 10 років є пільговими - тобто платежів протягом цього періоду взагалі не буде. Цей проект дозволить Чернівцям вирішити проблеми, які через зношеність мережі водопостачання тривають роками", - підкреслила Яресько.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-