У пошуках нового дна: за нафту марки Brent вже дають менше $30

У пошуках нового дна: за нафту марки Brent вже дають менше $30

1756
Ukrinform
Ціна березневого ф'ючерсу нафти марки Brent впала нижче за $30 за барель і склала $29,95.

Про це свідчать дані торгів ICE, пише РБК.

Відзначається, що так дешево північноморська нафта не коштувала з квітня 2004 року.

Напередодні нижче $30 за барель вперше з грудня 2003 року впала нафту марки WTI. Як повідомляв Bloomberg, ціна лютневих ф'ючерсів досягала позначки в $29,93.

Нафтовий ринок переживає різке падіння цін з 2015 року. В середу The Wall Street Journal опублікувала дані опитування 12 банків, згідно з яким вони очікують середньорічну ціну нафти Brent в 2016 році до $50 за барель. У грудні учасники консенсус-прогнозу припускали, що її вартість складе $57. Середньорічна ціна WTI, на думку банків, складе $48 за барель, що на $5 нижче попередньої оцінки.

Оцінки аналітиків погіршилися на тлі побоювань з приводу попиту на нафту в Китаї. На початку року вартість нафти різко впала до 12-річних мінімумів після обвалу китайських бірж. За перші тижні січня Shanghai Composite Index втратив 15%.

Напередодні аналітики британського банку Standard Chartered дали самий песимістичний прогноз щодо падіння цін на нафту — до $10 за барель.

Низка інших банків (Barclays, Macquarie Bank of America, Merill Lynch і Societe Generalе) на цьому тижні також погіршили свої прогнози по нафтовим цінам в 2016 році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-