Коболєв розказав про боротьбу з головним боржником - ахметівським Київенерго

Коболєв розказав про боротьбу з головним боржником - ахметівським Київенерго

1669
Ukrinform
Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв розповів, як компанія бореться зі своїм найбільшим боржником за газ - ПАТ "Київенерго" та коли орієнтовно буде повернений борг підприємства.

Про це він сказав у інтерв'ю "5 каналу", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Усі підприємства, які генерують тепло, де-факто тримають у заручниках населення. Тому з цією категорією боржників боротися важко. Відключення цих конкретних споживачів означає відсутність тепла у всіх київських домівках. Це є не тільки соціально некоректним, а й недоцільним кроком", - розповів Коболєв.

Тому, за його словами, "Нафтогаз" задля повернення боргів за пропозицією НКРЕКП запровадив для теплогенеруючих підприємств рахунки зі спеціальним режимом проведення розрахунків.

"Усі гроші, що надходять на рахунки компанії, проходять механізм розщеплення. Незалежна третя сторона (у даному випадку, регулятор), вирішує, яку частину віддавати на господарчу діяльність цієї компанії, а яку частину віддавати на погашення боргів за газ", - пояснив Коболєв.

Він нагадав, що цей механізм був запроваджений улітку.

"Частина заборгованості уже була погашена. Велика частина заборгованості буде погашена у грудні, коли надходження теплогенеруючих компаній є високими. Ми сподіваємося до кінця опалювального сезону цю проблему вирішити", - висловив сподівання Коболєв.

Нагадаємо, сумарна заборгованість ахматівського "Київенерго" перед "Нафтогазом" становить близько 2,1 млрд грн. З них 1,4 млрд грн - за газ, використаний у 2015 році для виробництва електроенергії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-