Енергоатом планує залучити Європу замість РФ до виробництва реакторів для ХАЕС

24.11.2016 14:50 597

ДП "НАЕК "Енергоатом" розглядає можливість будівництва реакторних установок (РУ) ВВЕР-1000 для завершення добудови енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС альтернативним європейським постачальником замість Росії.

Про це повідомляє прес-служба ДП «НАЕК «Енергоатом».

«У зв’язку із виключенням можливості поставки обладнання реакторної установки виробництва Російської Федерації,  для забезпечення завершення будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС виникла необхідність заміни постачальника обладнання», - нагадали у компанії.

У ситуації, що склалася, Енергоатомом був розглянутий варіант із завершенням будівництва з РУ ВВЕР-1000 альтернативного виробництва, який зміг би забезпечити завершення будівництва енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС  в короткі терміни та при мінімізації витрат.

«В якості альтернативного постачальника реакторної технології і устаткування ВВЕР розглядається європейський постачальник. При цьому, проектом будуть передбачені додаткові заходи з підвищення безпеки, порівняно з діючими АЕС України», - наголосили у компанії.

Використання реакторної установки європейського постачальника не змінює висновки та показники, представлені в техніко-економічному обгрунтуванні. Зокрема, мова йде про необхідність збільшення потужності ХАЕС, яка підтверджена Енергетичною стратегією України на період до 2030 р. та сучасним станом енергетики України, а також про збереження показників безпеки енергоблоків, технічних показників енергоблоків, рівня впливу на навколишнє середовище, економічної ефективності розширення ХАЕС енергоблоками № 3 та № 4.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-