Лідерів Великої сімки закликають утриматися від протекціонізму

27.05.2016 05:51 841

Канада закликає країни Великої сімки утриматися від політики протекціонізму стосовно внутрішнього товаровиробника, зосередившись натомість на розвитку торгівлі.

Про це під час саміту Великої сімки у Японії заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, передає CBC News.

«Коли середній клас занепокоєний щодо своїх економічних перспектив, легко потрапити в пастку демагогій та протекціонізму. Ми знаємо, що пов’язані із торгівлею галузі промисловості пропонують на 50% вищі заробітні плати, тож на торгівлі необхідно зробити акцент – це не лише тема для політичних промов», - сказав Трюдо.

На його переконання, найбільш ефективним шляхом стимулювання світової економіки є збільшення державних інвестицій, зокрема у великі інфраструктурні проекти. «Питання не у тому, чи робити інвестиції, а в тому, у що вкладати гроші», - зазначив прем’єр-міністр.

Його позицію підтримала і міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд, яка наголошувала на важливості угоди про зону вільної торгівлі між Канадою та ЄС. «Ми дуже стурбовані через зростання хвилі протекціонізму у багатьох країнах та переконані у важливості протистояння цьому. Одним з найкращих способів цього є залучення широкої громадськості до обговорення торговельних питань», - підсумувала Фріланд.

Нагадаємо, що у Японії триває дводенний саміт лідерів країн Великої сімки. Головною темою залишається економіка, втім порушуються й питання безпеки, біженців, екології, статусу жінок та інші.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-