Мінфін назвав плюси для України від підвищення кредитних рейтингів

20.11.2015 20:29 3469

Підвищення кредитного рейтингу України міжнародними рейтинговими агентствами полегшить доступ до міжнародних кредитних ресурсів для українських компаній та банків і дозволить їм оптимізувати свою роботу на вітчизняному та міжнародному ринках.

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

"Рішення агентств Fitch і Moody's, які були ухвалені після аналогічного рішення рейтингового агентства "S&P" про підвищення кредитного рейтингу України, є важливим кроком до повернення України на міжнародний ринок капіталу у середньостроковій перспективі, як передбачено програмою розширеного фінансування МВФ", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що підвищення кредитного рейтингу України також полегшить доступ до міжнародних кредитних ресурсів для українських компаній та банків і дозволить їм оптимізувати свою роботу на вітчизняному та міжнародному ринках.

Нагадаємо, цього тижня рейтингові агентства Fitch і Moody's підвищили довгостроковий суверенний кредитний рейтинг України з рівня "Обмежена можливість дефолту" до рівня ССС, та з рівня Са до Саа3 відповідно.

У свою чергу в Мінфіні вважають, що це підвищення є прямим та позитивним результатом проведення Україною реструктуризації зовнішнього боргу, яку було успішно завершено 12 листопада випуском нових облігацій.

Завдяки проведеній реструктуризації, Україні вдалося одразу знизити суму боргу на 3 млрд дол. США та відтермінувати виплату 8,5 млрд дол. США на період після 2018 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-