На честь українського дисидента Олекси Тихого формують проспект, який пройде через кілька міст Донеччини

На честь українського дисидента Олекси Тихого формують проспект, який пройде через кілька міст Донеччини

610
Ukrinform
На честь українського дисидента Олекси Тихого перейменовують ряд вулиць у ряді міст Донеччини, формуючи таким чином найдовший в Україні проспект, який пройде через кілька населених пунктів.

Про це у п'ятницю на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.

«Проспект Олекси Тихого на Донеччині майже сформований. Залишилось ще трошки. Спільними зусиллями громади – дотиснемо! Вчора сесія Костянтинівської міської ради перейменувала вулицю Правобережну (колишня Леніна) на проспект Олекси Тихого. Навіть фракція комуністів проголосувала за перейменування! Залишилось перейменувати ще три ділянки: у Краматорську – вул.Танкістів і у Слов’янську – вул. Криворізьку та Сучасну. Працюємо над цим», - написав очільник області.

Він зазначив, що після завершення перейменування в області будуть формувати наскрізну нумерацію будинків, і «це буде найдовший проспект в Україні: його протяжність буде майже 50 км».

Олекса Тихий - український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Народився 27 січня 1927 року на хуторі Їжівка (Краматорівський район, Артемівська округа) на Донеччині. Помер 5 травня 1984 року в ув'язненні – у тюремній лікарні міста Пермь у Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-