В буферній Отрадівці немає світла 12 днів, жителі погрожують перекрити трасу Бахмут-Горлівка

В буферній Отрадівці немає світла 12 днів, жителі погрожують перекрити трасу Бахмут-Горлівка

616
Ukrinform
У Донецькій області в результаті обриву лінії електропередач без світла залишилися 3 населених пунктах у "буферній зоні", які знаходиться між КПВВ "Зайцево" та КП "Майорськ" – село Отрадівка та два поселення Миколаївка-1 та Миколаївка-2 (загалом близько 150 осіб).

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, обрив стався ще 9 липня, однак досі не був ліквідований, що змусило обурених людей пригрозити перекриттям траси між Горлівкою та Бахмутом (Артемівськ).

З метою огляду ситуації на місці та пояснення проблеми місцевим жителям 19 липня Отрадівку відвідала група військових на чолі із заступником керівника АТО у взаємодії з громадськістю і ЗМІ Юрієм Цурком, а також представники військово-цивільного співробітництва, райдержадміністрації. У ході зустрічі місцеві мешканці пригрозили вдатися до радикальних дій, як-то перекриття деревами траси, якщо проблема не буде вирішена.  Зі свого боку, військові пояснили суть проблеми та запевнили у її якнайшвидшому розв’язанні.

"Ми дали обіцянку приїхати, зустрітися - і виконали її. Люди побачили і зрозуміли, що Збройні Сили України завжди готові прийти на допомогу. Чому себе так безвідповідально поводять районні електромережі, які належать приватній компанії ДТЕК, нам не зрозуміло", - повідомив начальник прес-центру штабу АТО Валентин Буряченко.

Коментуючи кореспонденту агентства ситуацію, що склалася, він зазначив, що на околиці села Отрадівка 9 липня обірвало лінію електромереж (близько 400-450 метрів), в результаті чого цей населений пункт та 2 сусідні поселення залишися без світла.

"Місцеві мешканці звернулися до районних електромереж, які належать приватному підприємству ДТЕК, з проханням відновити їм електропостачання. Але керівництво районних електромереж затягувало, з 9 по 14 липня заявку місцевих мешканців взагалі залишило без розгляду, а потім прислало на штаб АТО прохання, щоб він забезпечив їм розмінування, безпеку. Штаб АТО негайно відреагував, відразу було віддано розпорядження. Був визначений саперний підрозділ, який мав виконувати ці роботи", - зазначив Буряченко.

За його словами, справа залишалася лише за тим, щоб слідом за саперами йшли енергетики і відновлювали електромережу. "Але з незрозумілих причин районні електромережі зайняли таку позицію: вимагають від штабу АТО листа, в якому штаб нібито має запевнити, що будуть проведені ці роботи. Тобто, замість конструктивної роботи та виконання своїх власних обов’язків, керівництво Бахмутської РЕС погрузло у нікому не потрібних бюрократичних відписках, а в цей час страждають люди, які доведені до відчаю", - додав начальник прес-центру штабу АТО.

Поруч з цим, як повідомили в Артемівській райдержадміністрації, в самих районних електромережах стали вимагати від штабу АТО письмовий дозвіл на роботи після того, як днями під час відновлювальних робіт в сел.Луганське на "розтяжці" підірвався енергетик. 

За словами В.Буряченка, військові зі свого боку вичерпали весь свій ресурс впливу і будуть звертатися до керівництва військо-цивільної адміністрації області, щоб та втрутилася для розв’язання проблеми: "Ми ж не можемо під конвоєм привезти цих ресовців".

"Складається враження, що ресовці навмисно це роблять, щоб викликати напругу, невдоволення. Інакше, як саботаж, я розцінювати поведінку керівництва РЕС не можу", - підкреслив начальник прес-центру штабу АТО.

Представник військово-цивільного співробітництва у Бахмутському районі також зазначив, що станом на ранок 19 липня представники районних електромереж були готові приступити до роботи, однак потім відмовилися "через погодні умови". 


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-