Науковиця українського походження пише посібник про відтворення української топоніміки латиською мовою

Науковиця українського походження пише посібник про відтворення української топоніміки латиською мовою

Укрінформ
Активістка української діаспори в Латвії, науковиця Вікторія Притуляк йде в докторантуру «Мовознавство» Вентспілського та Лієпайського університетів для підготовки та видання першого в Латвії практичного посібника з відтворення українських власних назв латиською мовою без посередництва російської мови.

Про це вона розказала кореспонденту Укрінформу.

«Уявіть собі, вже пройшло три десятки років після розпаду СРСР і поновлення незалежності Латвії та України, а українські власні назви, включно з топонімічними, в латиській мові передаються за посередництва російської, як це було з давніх імперських часів», – уточнює Притуляк.

Читайте також: Українські активісти Латвії записали відеовітання до 25-ї річниці Конституції

З огляду на це, а також ситуацію, яка склалася в Україні після Революції Гідності, науковиця у 2019 році взялася за роботу «Відтворення українських власних назв латиською мовою. Соціолінгвістичний аспект». Дослідження було розпочато на базі магістратури факультету перекладознавства Вентспілського Університету, кафедра перекладу юридичних текстів, керівник – професор Яніс Сілис.

Робота була завершена на початку поточного року. Вона отримала високу оцінку та викликала неабиякий інтерес у науковому та громадському суспільстві Латвії, а також в українській спільноті країни. Робота Вікторії зацікавила й офіційні установи, зокрема Державний Центр мовлення Латвійської республіки, у якому зараз Притуляк працює на волонтерських засадах як радник з питань відтворення українських власних назв.

Читайте також: У Латвії українці відзначили Всесвітній день вишиванки

Вікторія Притуляк закінчила Латвійську академію музики ім. Язепса Вітолса, займалася науковими дослідженнями в музикології. З 2018 року працює в Посольстві України в Ризі. Тому з власного досвіду знає, наскільки важливою є проблема відтворення, транслітерації латиською мовою українських власних назв, включно з топонімічними.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-