В Анкарі відзначили День кримськотатарського прапора

В Анкарі відзначили День кримськотатарського прапора

Фото
Укрінформ
В Анкарі у Посольстві України в День кримськотатарського прапора у присутності представників української та кримськотатарської громад Туреччини, а також українських дипломатів урочисто підняли кримськотатарський прапор.  

Про це повідомляє власкор Укрінформу в Туреччині.

«День кримськотатарського прапора, хоч і відзначають не так давно, але це вже стало доброю традицією як в Україні, так і за її межами. Позитивним є і те, що дедалі частіше кримськотатарський та український прапори можна побачити разом. На тимчасово окупованому Росією Кримському півострові відзначення Дня кримськотатарського прапора, як і демонстрація Українського державного прапора, як і взагалі будь-яке інакомислення в окупованому Криму є наразі небезпечним для життя і свободи мешканців півострова. Як це було і в радянські часи», – звернулася до присутніх тимчасова повірена у справах посольства України в Туреччині Наталя Лопатіна.

Дипломатка наголосила на зусиллях, які докладає Україна для того, аби питання незаконної тимчасової окупації Кримського півострова було постійно в міжнародному порядку денному.

«Для нас дуже важливим є посилення міжнародної реакції на окупацію Криму та забезпечення врешті-решт деокупації. У цьому контексті значні надії покладаємо на Кримську платформу», – сказала Наталя Лопатіна.

Дипломатка зауважила те, що тема деокупації Криму, проведення саміту Кримської платформи активно порушувалася українською делегацією на нещодавно в Анталійському дипломатичному форумі, який відбувся у турецькій Анталії.

«Це дуже важливий день для кримськотатарського народу. Кримськотатарський прапор був визначений символом кримськотатарського народу на першому курултаї у 1917 році, й після того, як кримські татари повернулися на батьківщину, почали святкувати День кримськотатарського прапора 26 червня й так було до 2014 року – до тимчасової окупації Криму. Зараз урочисто відзначити це свято на півострові не є можливим», – сказав у своєму виступі член правління Генерального центру культури та взаємодопомоги кримських тюрків Туреччини Алі Олгун Бойдак.

Нагадаємо, щороку 26 червня кримські татари відзначають День кримськотатарського прапора – день шанування національного символу кримських татар, корінного народу Криму. Етнічний кримськотатарський прапор вперше було затверджено І Курултаєм кримських татар у 1917 році, що проходив у Бахчисараї.

Як повідомляв Укрінформ, у травні в Посольстві України в Туреччині на знак вшанування жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року приспустили державний прапор із жалобною стрічкою.

Фото: Ольга Будник

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-