Пішов з життя естонський аналітик, друг України Григорій Сеньків

Пішов з життя естонський аналітик, друг України Григорій Сеньків

Укрінформ
Від ускладнень після коронавірусу помер естонський аналітик українського походження, високо шанований в українській громаді друг України, керівник естонського Національного центру інформації про безпеку та оборону (NCDSA) 37-річний Григорій Сеньків.

Про це повідомили кореспонденту Укрінформу близькі покійного.

«Сумно, що йдуть з життя такі молоді люди… Сумно, що українська громада в особі Григорія втратила надійного, досвідченого і розумного партнера та друга України. Григорій мав українське коріння і якоюсь мірою асоціював себе з українською громадою, цікавився її життям, нерідко залучав до співпраці у проєктах молодих українців», – підкреслила президент Конгресу українців Естонії Віра Коник.

Григорій Сеньків. Фото: Фейсбук-акаунт Дмитра Теперика
Фото: Григорій Сеньків. Фейсбук-акаунт Дмитра Теперика

Григорій Сеньків з 2015 року очолював NCDSA, в завдання якого входить підвищення обізнаності російськомовних жителів Естонії та аналіз відношення російськомовного населення країни до сфери оборони та безпеки. З 2011 року він керував освітньою програмою Sinu Riigi Kaitse по популяризації строкової служби та Сил оборони Естонії.

Сеньків був членом Партії реформ (з 2001). Ціла низка проєктів, які просував Сеньків, була пов’язана з Україною.

Місце та час поховання буде визначено пізніше. Але слід зазначити, що в умовах коронавірусних обмежень церемонія прощання проходить у скороченому форматі, не публічно.

Нагадаємо, на початку березня 2021 року на 62-му році життя помер колишній командувач Силами оборони, керівник депутатської групи дружби Естонія – Україна, справжній друг України Йоганнес Керт.

Фото: Vladislava Snurnikova/ERR

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-