У Торонто покажуть ікони Павла Лопати

У Торонто покажуть ікони Павла Лопати

Укрінформ
Канадсько-українська мистецька фундація (КУМФ) відкриє у Торонто виставку відомого українського художника Канади Павла Лопати – «Ікони – вікна до неба».

Як передає Укрінформ, про це організатори повідомили у Фейсбуці.

Пряма трансляція віртуального відкриття заходу відбудеться у 21 березня о 20:00 UTC+02 – 23:00 UTC+02 на сторінці КУМФ.

Вступне слово виголосить Голова Української спілки образотворчих мистців Канади Олег Лесюк. Мистецький огляд проведе Галина Костюк.

Виставка триватиме у приміщенні KUMF Gallery до 11 квітня 2021 року. З питань придбання мистецьких творів організатори просять звертатися за адресою: info@kumfgallery.com.

Павло Лопата народився 20 бeрезня 1945 року в с. Калинів на Пряшівщині, Словаччина. Мистецьку освіту почав навчанням на відділі живопису в Академія образотворчого мистецтва та дизайну (Vysoká škola výtvarných umeni) у Братиславі (1966-1968).  У 1969 році емігрував до Канади в місто Торонто.

Фото: artbylopata.com
Фото: artbylopata.com

1972 р. отримав диплом комерційного мистецтва із Джорж Браун Коледжу, а 30 травня 1986 року, отримавши диплом, закінчив студії мистецтва в Онтаріо Коледж оф Арт, Торонто. Від 1991 р. до кінця 1998 р. працював куратором та адміністративним директором в галерії Канадсько-Української Мистецької Фундації, де зорганізував понад 70 образотворчих виставок багатьох мистців з Канади, Америки й України.

У своїх образотворчих працях добре оволодів рисунок олівцем та техніку яєчної темпери, акриліку й олії. Теми в нього різні: портрети, лемківські церкви, лінеарно-експресіоністичні картини, ікони та твори сюрреалістично-символічні.

На сторінках різних періодичних видань, газет і журналів опубліковано понад 450 його статей та рецензій на теми – мистецтво, історія і культура.  

Понад тисячу його художніх творів знаходяться в приватних і музейних колекціях у Канаді, Америці, Польщі, Чехії, Словаччині та в Україні.  Влаштував 33 персональних виставок та брав участь у понад 90 групових виставках.

Живе і працює у власній майстерні та галереї в містечку Кінґсвіл, Онтаріо, найбільш полудневому місті в Канаді.

Нагадаємо, КУМФ запрошує 7 березня на онлайн-читання з українським поетом, прозаїком, есеїстом і перекладачем Василем Махном, який нині мешкає у Нью-Йорку.

7 лютого у Канаді відбулися онлайн-читання за участі американського українського історика, політолога, письменника, митця Олександра Мотиля.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-