Українці Бразилії до Дня матері привітали мам військових ЗСУ

Українці Бразилії до Дня матері привітали мам військових ЗСУ

Відео
Укрінформ
В Бразилії українці записали відеопривітання з нагоди Дня матері для мам українських військових.

Вітання розміщене на сторінці Консульства України в м. Сан-Паулу в Facebook.

«Дорогі матусі усіх військовослужбовців України! Найщиріші вітання від імені україночок та їхніх бразилійських половинок до Дня матері із сонячної Бразилії! Цінуємо! Любимо! Низький уклін вам!», - йдеться у дописі.

У вітанні зазначається: «Дорогі матері усіх українських військовослужбовців! Живучи далеко від Батьківщини, ми всіма силами підтримуємо Україну і віримо у закінчення війни. У цей день, День матері, хочемо привітати вас і побажати віри та надії у повернення додому наших військових, ваших синів, наших героїв та повернення нашої рідної землі».

Як зазначили в консульстві, вітання виголосили українка Зоряна та її чоловік-бразилієць Діогу.

Як повідомлялося, в Україні 10 травня - День матері. Він встановлений згідно з Указом Президента від 10 травня 1999 року і відзначається кожної другої неділі травня. Цього дня вітають матерів і вагітних жінок – майбутніх мам.

Читайте також: День матері: вітання українців світу мамам полонених і зниклих безвісти

Це свято виникло у США. Спочатку це була ідея пацифістів – відзначати його як день єдності матерів у боротьбі за мир. Але подібна концепція не мала широкої підтримки ні в США, ні в інших країнах. У 1907 році американка Анна Джарвіс з Філадельфії у пам’ять про свою матір виступила з ініціативою вшанування матерів. Першим визнав День матері офіційним святом штат Вірджинія у 1910 році. А 1914-го президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів.

Після завершення Першої світової війни День матері почали відзначати і в деяких європейських країнах.

На сьогодні День матері відзначається у 85 країнах світу. Українці теж долучилися до його святкування, і сталося це у 1928 році, щоправда, не в Україні, а в Канаді. Ініціатором став Союз українок Канади. Наступного року свято відзначалося вже й у Львові. Ініціативу канадських жінок підтримала головна редакторка тижневика «Жіноча доля» Олена Кисілевська. 1929 року «Союз українок» зініціював впровадження цього свята на Тернопільщині. Організації «Просвіта», «Рідна школа», «Пласт», «Сокіл» організовували концерти, конференції, фестивалі по всій Східній Галичині. Відтоді День матері відзначали дуже широко.

Зі встановленням радянської влади на західноукраїнських землях свято було заборонене. Лише з 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матері повернулось в Україну.

Відео: Consulado da Ucrânia em São Paulo / Консульство України у м.Сан-Паулу

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-