Бойківський храм у Канаді: в УГКЦ презентували фільм про парафію в Бремптоні

Бойківський храм у Канаді: в УГКЦ презентували фільм про парафію в Бремптоні

Відео
Укрінформ
«Живе ТБ» представило стрічку про парафію УГКЦ у м. Бремптон (Канада).

Фільм, створений в рамках серії «Жива парафія», розміщено на YouTube-каналі «Живого ТБ».

«Парафія Святого Іллі у м. Бремптон, що поблизу Торонто в Канаді, має традиційний бойківський дерев’яний храм з трьома банями та з ганком на другом поверсі. Парафію названо на честь старозавітнього пророка Іллі. Парох, митрофорний протоієрей о. Роман Ґаладза, порівнює парафію з цим святим: "Святий Ілля – був такий впертий старозавітній пророк. А ми є вперта старозавітня парафія"», - йдеться у підписі до фільму.

Парафія бере свій початок з 1976 року.

За розповідями о. Романа Ґаладзи, початок був не дуже обнадійливим, бо багато хто не вірив у розвиток парафії. Священник розповів, що громада спершу купила землю, а потім збудувала храм. Та через якийсь час він трагічно згорів. Проте за півтора року парафіяни збудували новий.

«Аби мати майбутнє, мусимо бути відкритими до тих, що Бог нам посилає. Половина парафіян не українського походження, але вони тут моляться з нами. І майбутнє складається з таких як вони», – вважає о. Роман.

Нагадується, що 5 березня 2020 року «Живе телебачення» в прямому ефірі розпочало покази фільмів про особливі парафії УГКЦ, зняті в різних частинах світу.  Покази живих парафій відбуваються щочетверга.

Читайте також: На пам’ятнику Шевченку в Лісабоні з’явився QR-код з посиланням на сайт про Кобзаря португальською

Минулого четверга було презентувано фільм про парафію УГКЦ Святих Володимира і Ольги у Чикаго (США).

Фото: saintelias.com

Відео: Живе Телебачення

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-