“Ні окупантам на нашому ювілеї Перемоги!”: українці Норвегії протестували проти візиту Лаврова

“Ні окупантам на нашому ювілеї Перемоги!”: українці Норвегії протестували проти візиту Лаврова

Фото
Укрінформ
Українські громадські організації днями протестували проти візиту міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова до Норвегії для участі у ювілеї з нагоди звільнення області Фіннмарк в 1944.

Про це написала активістка Ніна Хаген у Facebook.

«Ми прагли показати протидію запрошенню міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова до участі у 75-й річниці визволення Фіннмарка у 1944 році. Росія атакувала Україну у 2014 році. Режим Путіна несе відповідальність за 13 тисяч загиблих під час війни та вторгнення на сході України. Сергій Лавров причетний до цих злочинів. Таким чином, присутність Лаврова - політичне зловживання», - написала Ніна Хаген.

Зазначається, що українські громадські організації долучились до спільного заходу - акції "Ні окупантам на нашому ювілеї Перемоги!" (Nei til okkupanter i våre frigjøringsjubileum), яка відбулася 25 жовтня під будинком посольства РФ в Осло у зв’язку з приїздом міністра закордонних справ РФ Лаврова на ювілей звільнення області Фіннмарк в 1944.

На сторінці-анонсі акції у Facebook організатори нагадали про відповідальність Росії за воєнну агресію Росії в Грузії 2008 року та Україні у 2014 року, чеченські війни, використання військової сили проти цивільного населення у ході конфлікту в Сирії, збиття рейсу МН17 Малазійських авіаліній тощо, про присутність у російських тюрмах офіційно 300 політв’язнів.

Зазначається, що Лавров як міністр закордонних справ Росії з 2004 року «був глибоко втягнутий у всі ці злочини та напади на мир, безпеку та свободу людей». «Він представляє не радянські сили, які брали участь у визволенні Фіннмарка в 1944 році, але сьогоднішній злочинний і загрозливий російський режим. Таким чином, присутність Лаврова послаблює норвезьку річницю визволення і являє собою політичне зловживання тим, що посилає невірний сигнал Путіну Росії про те, що Норвегія приймає жорстокі напади Путіна, репресії, переслідування та окупації», - вважають організатори акції.

Як повідомляє портал Стожари, до спільного заходу долучились Українські громадські організації “Український культурно-освітній центр в Осло, Королівство Норвегія” та “Українська громада в Норвегії”. Організатором акції виступив Норвезький демократичний рух (Den norske demokratibevegelsen - ред.).

Зазначається, що окрім українців, до протестного заходу приєдналися, зокрема, норвежці, кримські татари, чеченці, азербайджанці. Під час акції вони заспівали гімни країн, які були окуповані Радянським Союзом: вільної Білорусі, Ічкерії, Айзербайджану, Литви, Латвії, Естонії, України, Вірменії та Грузії, а також гімн кримськотатарського народу.

Читайте також: "Останні українці Польщі" розкажуть історії депортованих у рамках операції "Вісла"

Фото: Nina Hagen

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-