У Торонто відбувся урочистий Бал випускників курсів українознавства

У Торонто відбувся урочистий Бал випускників курсів українознавства

Фото, відео
Укрінформ
Свято випускників курсів українознавства, Бал матурантів, відбувся на початку червня у Торонто.

Цьогоріч випустилися 86 абітурієнтів з дев’яти шкіл Канади, повідомила днями директор української школи української спадщини ім. Юрія Липи Оксана Соколик у Facebook.

«1 червня 2019 у Торонто було чудове свято - Матуральний бенкет - урочисте вшанування випускників курсів українознавства. Цього року матурантами стали 86 абітурієнтів курсів українознавства дев’яти шкіл із Торонто, Гамільтона, Місісаґи та Оквілла. Радіємо, що у школі ім.Юрія Липи - аж 21 випускник!», - написала Оксана Соколик.

Зазначається, що свято традиційно відбулося ошатній залі Pearson Convention Center. Хлопці були в костюмах і вишиванках, а дівчата - у білих сукнях. Звучали молитви та благословіння від духовних провідників, промови почесних гостей, оголошення переможців конкурсів (відеоконкурс УКС та конкурс есеїв від єпархій УГКЦ та УПЦ в Канаді).

Найголовнішою частиною свята є вручення дипломів та промови матурантів. Дипломи і дарунки випускникам вручили голова Шкільної ради Тетяна Сунак та директори. Від кожної школи із промовами виступили випускники.

«Нашу школу презентували Марко Славатинський та Богдана Соколик. Вони подякували своїм вчителям, батькам, та наголосили, що в Україні триває жорстока війна, яку не припиняє російський агресор. Наші промовці процитували “Звернення Воюючої України до всієї Української Еміґрації” за 1953 рік: “В цій жорстокій боротьбі, рівної якій не знає історія, не сміє стояти осторонь жоден українець, жодна українка… Пам’ятайте, що сьогодні кожний українець за кордоном – це представник Воюючої України, Пам’ятайте, що дивлячись на кожного з вас, вони оцінюють увесь наш народ..." Згадали і патрона школи - воїна, лікаря УПА Юрія Липу та засновників школи - колишніх воїнів УПА та ОУН», - розповіла Оксана Соколик. 

Як і щороку, випускники отримали нагороди та цінні подарунки від спонсорів. 

Товариство Канадсько-українських професіоналістів і підприємців, відділ Торонто, від Фонду ім. Єлисавети Григорович нагородило по одному матурантові з кожної школи за їхні відмінні успіхи з історії.

Фундація “Будучність” BCU Foundation вручила нагороду тим випускникам, які проявили себе найкраще і мають найвищі оцінки з української літератури. Похвальну грамоту та чек на суму 250 доларів переможцеві від кожної школи вручив представник BCU Financial Group Павло Червоняк.

Від BCU Financial Group всі випускники отримали срібний тризуб на ланцюжку та по $100 доларів на банківський рахунок кожному матурантові.

Дарунки надали також Українська кредитова спілка, Освітня Фундація Петра Яцика, Українсько-канадський дослідчо-документаційний центр, Адріан Кос та Українське національне об’єднання (відділ Торонто), Charita Holod ad Art Song Project, гурт “Заповідь” та Шкільна рада і Матуральний Комітет (DVD матурального бенкету). 

Урочиста частина програми завершилася виконанням студентського гімну "Ґаудеамус", який абітурієнти виконали під керівництвом Жанни Зінченко. «На останніх словах і нотах у повітря злетіли десятки програмок - це давня і весела традиція випускників. "Vivat Academia, Vivant professores!" – повторюємо і ми услід за випускниками 2019 року», - зазначила Оксана Соколик.

А далі були танці, перший з яких випускники танцювали з батьками, і забава із традиційною кульмінацією - коломийкою.

Оксана Соколик висловила подяку цьогорічному Матуральному комітетові - головному організаторові свята.

Фото: Yuri Lypa Ukrainian School / Школа ім.Юрія Липи

Відео: ForumTV

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-