У Нью-Йорку набирають популярності курси української вишивки

У Нью-Йорку набирають популярності курси української вишивки

Фото, відео
Укрінформ
Курси традиційної української вишивки стають все більш популярними у Нью-Йорку.

Про це повідомляє Голос Америки.

«Низь, хрестик, бігунець, гладь не виходять з моди, продовжують жити та розповідати українську історію в серці нью-йоркського Мангеттена», - йдеться у повідомленні.

Курси української традиційної вишивки проводить Любов Волинець: когось навчає основам вишивання, іншим допомагає вдосконалити вже існуючі навички.

Вона – бібліотекар, славіст, куратор колекції народної творчості. Її зусиллями у США були засновані два українські музеї: один у штаті Коннектикут, другий – в нью-йоркській частині Мангеттена. Вишивка для неї - не просто вид декоративного мистецтва, це давній символ української ідентичності.

«Коли ми тікали від більшовиків, від радянської окупації, ми опинилися в таборі для переміщених осіб на території Німеччини, у передмісті Регенсбурга. Там була велика українська громада. У нас була дуже гарна школа і вчителька, яка, окрім свого уроку, всіх, включно з хлопцями, навчила вишивати, - розповідає Любов Волинець.

Вона каже, що вишивка – це українська ідентичність. «Україна протягом багатьох століть була під окупацією різних правителів неукраїнських. Українців принижували, намагалися стерти їх ідентичність, і єдине, що рятувало, що допомогло захистити себе, це вишивка, національні костюми, традиції", - каже викладачка курсів.

На заняття ходять жінки різних національностей - китаянки, японки, ірландки та американки українського походження. Хтось намагається відшукати у вишивці загублене українське коріння, інших цікавить особлива техніка виконання вишитих виробів.

"Для мене це можливість проявити креативність. Також це спосіб краще зрозуміти історію бабусі і дідуся зі сторони батька, родина мого батька походить з України. Це спосіб продовжити традиції", - каже відвідувачка курсів вишивки Енн Лореджер.

"Мені подобаються різні види вишивки. І мені дуже захотілося дізнатися – що такого особливого в українській", - каже інша відвідувачка курсів Мінді Лю.

Курси відбуваються в приміщенні Українського музею, де представлені писанки, сорочки, вишиті різними кольорами та стилями, елементи традиційного українського одягу та чорно-білі фотографії.

Фото, відео: Голос Америки
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-