Учні бразильського коледжу дослідили українську спадщину міста Маллет

Учні бразильського коледжу дослідили українську спадщину міста Маллет

Відео
Укрінформ
Учні коледжу Сан -Хосе (Csjpu Colégio São José) у Бразилії побували у місті Маллет (штат Парана), де вивчали культуру місцевої громади, яка здебільшого скаладається з нащадків українських мігрантів.

Про це повідомляється на сторінці коледжу у Facebook.

«Учні відвідали місто Маллет, де відсоток нащадків українців становить приблизно 60%. Студенти досліджували райони округу, щоб відчути себе ближчими до культурного багатства громади. Місцеві жителі зберігають захоплюючі історії і мають глибокі емоції!», - йдеться у повідомленні.

Приміром, Олена Колодій з міста Крус-Машаду (штат Парана), бразильська поетеса українського походження, перекладачка, член української діаспори в Бразилії, у своїх віршах писала про відчуття туги за далекою Україною, яке все ще сильно пульсує серцями нащадків українців у Бразилії.

Нагадується, що українці утворили другий за величиною слов'янський контингент під час імміграції до Бразилії, яка розпочалася у 1891 році з прибуттям перших сімей з міста Золотів (Західна Україна).

Посольство України в Бразилії на своїй сторінці у Facebook відзначило чудову ініціативу учнів.

«Чудова робота дітей коледжу Сан-Хосе. Посольство України в Бразилії дякує дітям, вчителям і коледжу Сан-Хосе за прекрасну роботу з дослідження української імміграції в Бразилії у місті Маллет, де учні змогли дізнатися трохи більше про нашу історію, культуру, традиції. І станцювати з українським фольклорним колективом Spomem. Вітаємо!», - йдеться у повідомленні.

Бразильські ураїнці теж відзначили важливість учнівської ініціативи зі збереження української культурної спадщини в країні.

«Вітаємо коледж Сан-Хосе і учнів-учасників цієї роботи. Ми не можемо допкстити, щоб нові покоління ігнорували реальність нашого регіону і ту спадщину, яку залишили наші пращури, які дуже страждали у пошуках кращого життя», - написала у коментарі Yara Welgatch Sobota.

«Вітаю команду коледжа за те, що вона показала учням історію. Таким чином вони вивчили набагато більше», «Збережіть історію для нових поколінь», «Дуже круто, прекрасна ініціатива! Було б чудово, якби вдалося зберегти все», «Прекрасна робота зі збереження українського коріння і вивчення історії та звичаїв», - пишуть у коментарях.

Українську культурну спадщину днями презентували також під час святкування 98-річчя португальського міста Резерва (Reserva, штат Парана). «Дякуємо за святкування 98-річчя міста Резерва, під час якого Муніципальний центр раннього виховання дітей (CMEI) висвітлив діяльність представників декількох етнічних груп (у тому числі й української), які колонізували і заселили місто», - йдеться у повідомленні Посольства України в Бразилії, опублікованому місцевим виданням Reserva News.

Посольство України в Бразилії «дякує і дуже пишається відданістю, красою, фотографіями, а також бачить нашу багату культуру і історію, які були представлені цими прекрасними дітьми».

Нагадаємо, українська громада штату Парана є найбільшою в Латинській Америці, маючи близько 500 тисяч бразильців українського походження. Міста Прудентополіс, Маллет, Куритіба та Сан-Жозе-дус-Піньяйс мають найбільшу кількість вихідців з України.

Фото: сторінка Cris Santos у Facebook

Відео: Csjpu Colégio São José

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-