СКУ закликає до посилення санкцій проти Росії за окупацію Криму

СКУ закликає до посилення санкцій проти Росії за окупацію Криму

Укрінформ
Світовий Конґрес Українців (СКУ) звернувся до міжнародного співтоввариства із закликом до посилення санкцій проти Росії за незаконну окупацію Криму.

Про це йдеться на сайті СКУ.

“Світовий Конґрес Українців закликає міжнародне співтовариство посилити економічні та політичні санкції проти Російської Федерації за цю незаконну окупацію та мілітаризацію Кримського півострова України», - повідомляється на сайті.

У СКУ вважають, що урядовими та неурядовими організаціями повинні бути створені моніторингові місії для збору інформації про наявні порушення прав людини та військові злочини, вчинені російськими військами та контрольованими ними силами на окупованих українських територіях - у Криму та на Донбасі.

«Ці докази будуть важливими у майбутніх судових процесах проти Владіміра Путіна та його помічників, які несуть відповідальність за вбивство понад 10 тис. осіб в Україні, знищення рейсу MH17, замовні вбивства політичних опонентів у Росії, Україні та в світі, хімічні атаки в Сирії та багато інших злочинів», - заявив президент СКУ Павло Ґрод

У СКУ також закликали світ і надалі підтримувати людей на окупованих територіях. «Ми закликаємо всі уряди, неурядові організації та компанії, такі як Google, продовжувати їхню підтримку України та людей на окупованих територіях України шляхом дотримання політики США, Канади, Європи та ООН щодо невизнання військової анексії Росією Кримського півострова України”, - йдеться у повідомленні.

СКУ звертається до міжнародного співтовариства із закликом притягнути до відповідальності Російську Федерацію за її постійні порушення міжнародного права, прав людини та воєнні злочини у відповідь на триваючу військову агресію проти України.

«Насамперед, міжнародне співтовариство мусить уважно стежити за ситуацією щодо безпеки та людських прав на Кримському півострові та в регіоні Донбасу; розгорнути та забезпечити доступ постійної моніторингової місії до Криму для захисту його мешканців від постійних переслідувань та порушень прав людини; забезпечити негайне і безумовне звільнення всіх українських політичних в'язнів, заручників і військовополонених, що знемагають у російських в'язницях», - йдеться у повідомленні.

У СКУ також вважають за необхідне розробити багатосторонню платформу деокупації; запровадити додаткові обмежувальні заходи та санкції, у тому числі й заборонити російським кораблям пришвартовуватися в ЄС, США, Канаді та в інших міжнародних портах, та зупинити будівництво трубопроводу “Північний потік-2” з Росії до Європи, який має на меті ізолювати Україну та підірвати енергетичну безпеку Європи.

Світовий Конґрес Українців вітає Резолюцію Європейського Парламенту від 12 березня 2019 р. про припинення будь-якого стратегічного партнерства між Росією і ЄС та продовження політики санкцій ЄС проти Росії. СКУ також вітає та закликає міжнародне співтовариство наслідувати приклад Конґресу США щодо ухвалення законопректу про невизнання анексії Криму, який  закріплює у законодавстві невизнання окупації Росією Кримського півострова України.

«Українці та друзі України у всьому світі повинні підтримати ці зусилля, щоб підвищити обізнаність та зберегти міжнародний тиск на Росію, поки вона не виведе свої війська з окупованих територій Криму та Донбасу», - вважають у СКУ.

Нагадується, що з початку вторгнення у лютому 2014 р. російська окупаційна влада дедалі активніше мілітаризує півострів, використовуючи Крим як платформу для агресії проти України і погрожуючи іншим державам Чорноморського регіону.

Результатом триваючої мілітаризації Криму став напад і захоплення Російською Федерацією трьох українських суден і їхніх екіпажів у міжнародних водах поблизу Керченської протоки наприкінці листопада минулого року. Дотепер ці судна і 24 члени екіпажу залишаються в російському полоні, як і ще 70 українських політичних в'язнів.

За останні п'ять років спостерігається стрімке погіршення людських прав кримських татар і українців, які виступили проти окупації. Тисячі є суб’єктом переслідувань, включно з постановочними судовими процесами, незаконними затриманнями, вбивствами, зникненнями та погрозами. Систематично порушуються права національних і релігійних меншин, що проживають на Кримському півострові.

Нагадується, що російська окупаційна влада ліквідувала центри українського культурного та релігійного життя на півострові, включаючи закриття українських шкіл, церков і культурних товариств. Всі незалежні засоби масової інформації та неурядові організації, які не дотримуються риторики Кремля, були змушені закритися або переїхати на материкову Україну. Вакуум, що утворився, заповнили російські державні засоби масової інформації з їхньою антиукраїнською дезінформацією і прокремлівською пропагандою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-