6-річний українець допомагає дітям одного з найбідніших регіонів Африки

6-річний українець допомагає дітям одного з найбідніших регіонів Африки

Фото
Укрінформ
Український школяр Андрій Феднов вирушив до африканської Республіки Того, аби допомогти своїм одноліткам одного з найбідніших регіонів планети.

Про це розповідає pr.tsn.ua.

«Подивившись фільм про те, як вимушені жити його ж ровесники, хлопець не зміг залишитися осторонь. Він одразу ж звернувся до свого батька та запевнив його у тому, що потрібно терміново летіти до Африки і подарувати дітям м’яч. Батько хлопця подивився стрічку та повністю підтримав синову ініціативу і вони почали процес підготовки до такої подорожі», - йдеться у повідомленні.

Фільм, який надихнув хлопчика, називається "Того. Виживай з дитинства". Документальна стрічка щиро, відверто та болюче розповідає про те, якими є умови життя та виживання в африканських селещах. Сюжет про життя села ковалів для фільму зняли журналісти. Величезне значення саме для цієї картини має спосіб життя дітей, що народилися в тоголезському регіоні Кара.

Зацікавити журналістів життям мешканців селища вдалося голові тоголезської благодійної організації "Літати, щоб жити" Джеремі Пімізі – людини, якій вперше вдалося привернути увагу до такої теми, як важка праця і практично відсутність дитинства у дітей бідних регіонів Африки. Він сам провів перші роки свого життя за важкою, виснажливою працею.

Упродовж багатьох років він намагався достукатися до розуму та серця великої кількості людей: намагався зв’язуватися з тоголезськими бізнесменами, музикантами та політиками – але всі вони залишалися глухими до його прохань та благань. «Певно, не міг тоді уявити цей чоловік, що крик про допомогу почують не десь, а зовсім в іншій країні, на іншому континенті – в Україні», - зазначається у повідомленні.

Дії Джеремі та його наполегливість все ж мала деякий результат – життям села ковалів зацікавилися журналісти і зняли свій фільм "Того. Виживай з дитинства".

«Життя дитини в такому селі майже неможливо назвати дитинством таким, яким ми звикли його бачити. З самих перших років життя маленькі селяни дуже тяжко працюють. Досить часто такі діти навіть жодного разу не були у школі, натомість вони прикладають величезну кількість зусиль, щоб потрапити до Нігерії – лише там вони мають хоч якісь шанси отримати роботу. Звісно, її не можна назвати ні легкою, ні приємною. Часто дитина проводить по 12-14 годин на плантації, отримуючи за це, в кращому випадку – кишенькові гроші, в гіршому ж – трохи харчів», - йдеться у повідомленні.

Досить часто єдиною розвагою та розрадою таких дітей стає вуличний футбол. Хлопці та дівчата роблять м’ячі з усього, що знайдеться, та влаштовують запеклі баталії. Звісно ж, це дає можливість вилити емоції, розважитися та зблизитися.

За декілька місяців Павло Феднов разом з шестирічним Андрієм опинилися в Африці. Зустрічав їх той самий Джеремі, якого вони знайшли в соціальних мережах і крик якого про допомогу і став рушійною силою цієї подорожі.

Українські гості прибули не з порожнімі руками - вони заздалегідь запаслися цінними для жителів села подарунками. В першу чергу це були речі, яких так не вистачає в африканських селищах – це гігієнічні засоби, продукти, речі першої допомоги.

Звісно ж, не забули й про малечу – Андрій привіз своїм африканським одноліткам різні іграшки та канцелярські приладдя. Але найважливішим і таким омріяним подарунком була величезна кількість справжніх професійних м’ячів для вуличного футболу.

Після цього батько з сином взялися за приготуванням смачної вечері для всіх жителів села.

Андрій і Павло залишилися ночувати в звичайній сільскій хатинці, а на ранок  їх чекала ще одна дорога – необхідно було повернутися в столицю, щоб поповнити запаси та відправитися до іншого бідного тоголезського селища.

В своїй статті Джеремі розповів про те, що вже дуже давно не бачив дітей і жителів тоголезських селищ настільки щасливими і веселими.

Він також розповів про те, що така допомога з України сильно надихнула його і змусила повірити в те, що в інших куточках Землі живе величезна кількість добрих людей, які готові поділитися тим, що мають самі.

Фото: pr.tsn.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-