В Угорщині проходить фотовиставка «Ярослав Мудрий: дипломатія через династичні шлюби»

В Угорщині проходить фотовиставка «Ярослав Мудрий: дипломатія через династичні шлюби»

Фото
Укрінформ
Фотовиставка «Ярослав Мудрий: дипломатія через династичні шлюби» проходить в угорському місті Веспрем.

Виставку відкрито за сприяння Українського самоврядування Веспрема, повідомляє прес-служба Посольства України в Угорщині.

«11 лютого 2019 року Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп відвідала місто Веспрем, де разом з мером міста Дюлою Поргою відкрила фотовиставку «Ярослав Мудрий: дипломатія через династичні шлюби» у приміщенні мерії (Veszprém  Óváros tér. 9), організовану в взаємодії з Самоврядуванням українців міста Веспрем та мерією міста», - йдеться у повідомленні.

Вітаючи присутніх на заході, Посол наголосила на символічності відкриття виставки саме у Веспремі, який відомий як «місто угорських королев» і є одним із провідних культурних центрів Угорщини. 

Зазначається, що неподалік від Веспрема розташоване Тіганське абатство, засноване у 1055 році королем Угорщини Андрашем І та його дружиною, донькою Київського князя Ярослава Мудрого, Київською княжною Анастасією. І саме у цьому місті «сьогодні ми маємо нагоду ще раз згадати про тисячолітню історію відносин українського і угорського народів», додала Посол.

Вона назвала символічнім те, що лише минулого тижня в рамках українсько-угорської конференції було відзначено також іншу важливу дату в спільній історії двох країн - 100-річчя відкриття Надзвичайної Дипломатичної Місії Української Народної Республіки в Угорщині.

Любов Непоп зазначила, що московська імперія, а пізніше радянська влада намагалися зламати український народ, примусити його забути свою тисячолітню історію, культуру, мову, а також забути про приналежність до сім’ї європейських народів. Посол нагадала присутнім, що зараз українцям теж доводиться виборювати своє право на європейське майбутнє, протидіючи російській агресі. Дипломат закликала угорців залишатися солідарними з Україною у питанні відновлення територіальної цілісності та миру в Україні, а також у питанні повернення на батьківщину всіх українців, які перебувають у російському полоні.

У рамках візиту до Веспрема Посол провела окрему зустріч із мером міста, під час якої було висловлено підтримку реалізації проектів української громади міста, а також обговорено перспективи розширення двосторонньої взаємодії на регіональному рівні.

Посол також провела окрему зустріч з активом української громади міста, подякувавши Українському самоврядуванню Веспрема за сприяння в організації виставки та в пропагуванні української культури.

Фото: сторінка Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége / Embassy of Ukraine to Hungary

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-