В Азербайджані відбувся круглий стіл за участі української громади

В Азербайджані відбувся круглий стіл за участі української громади

Фото
Укрінформ
Круглий стіл за участі української громади відбувся в Азербайджані з нагоди відзначення 100-річчя проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР.

Про це повідомляється на стороінці Посольства України в Азербайджані у Facebook.

«23 січня 2019 р. у Посольстві України в Азербайджанській Республіці відбувся круглий стіл на тему: «100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки», - йдеться у повідомленні.

У заході взяли участь азербайджанські науковці, політологи, представники громадських організацій, зокрема, актив Українського конгресу Азербайджану (УКА) на чолі з Головою правління УКА Ю.Осадченко, представники Української громади ім. І.Франка у м.Сумгаїт на чолі з Т.Мусаєвою, а також представники азербайджанських ЗМІ.

У рамках круглого столу з окремими доповідями в контексті 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки виступили учасники круглого столу – азербайджанські історики, студент факультету міжнародних відносин Львівського національного університету ім.І.Франка Д.Сафаров, голова УКА Ю.Осадченко.

У ході проведення зазначеного круглого столу учасникам було продемонстровано фото- і відео-матеріали, а також документи щодо проголошення 22 січня 1919 року Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Присутнім також були продемонстровані перші українські поштові марки доби визвольних змагань 1917-1921 рр.

Перед учасниками круглого столу з доповіддю виступив Посол України в Азербайджанській Республіці О.Міщенко, який поінформував присутніх про події становлення української державності на початку ХХ століття, а також навів паралелі з подіями в Україні, пов'язаними з Революцією Гідності 2013-2014 рр. та військовою агресією Росії проти суверенної України.

Голова дипмісії наголосив, що проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР в 1919 р. стало логічним наслідком боротьби українців упродовж ХХ століття за самостійність.

Акт Злуки вперше проголосив незалежну соборну національну державу Україну, став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх самоідентифікації, становлення політичної нації. Ці події стали підставою для відліку історії соборної України.

О.Міщенко звернув увагу присутніх на те, що і Україна, і Азербайджан, на шляху до набуття своєї незалежності долали фактично однакові виклики, тому процес становлення наших держав дуже схожий.

Посол України також акцентував увагу присутніх на тому, що збройна агресія Російської Федерації проти України - це реакція кремлівського режиму на вибір українців бачити свою країну незалежною, європейською і демократичною державою.

Після окремих виступів відбулась дискусія учасників круглого столу.

Під час заходу доктор історичних наук інституту історії НАН Азербайджану І.Агасієв презентував монографію "Німецька колонізація на Західній Україні".

Фото: сторінка Посольства України в Азербайджані у Facebook

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-