Історична подія: українці у Стамбулі поділилися враженнями від отримання Томоса

Історична подія: українці у Стамбулі поділилися враженнями від отримання Томоса

Фото
Укрінформ
«Нова радість стала, яка не бувала» - ці рядки з відомої української колядки наразі урочисто лунають у всіх куточках світу не лише з приводу Різдва. Радість Христового народження для українців цього року ознаменувалася отриманням Томосу про автокефалію об’єднаної Православної церкви України.

Про те, які сподівання та надії дарує цього року блага звістка, кореспонденту Укрінформу розповіли наші співгромадяни, які відвідали Стамбул для участі у церемоніях підписання та отримання Томосу. 

Родина Чорненьких із Хмельницького

«Ми приїхали до Стамбула всією сім’єю спеціально для того, щоб побачити отримання Томоса. Вітаємо щиро всіх українців – і з цією знаменною подією, і з Різдвом Хрстовим! Дуже символічно, що отримали Томос у таке велике свято. Ми, наші предки, чекали на нього дуже довго і раді, що стали свідками цієї історичної події. Надіємо, що нинішнє Різдво, особливе й дуже важливе для всіх українців, матиме позитивний вплив на подальші зміни в країні. Щиро вітаємо всіх українців!», - зазначили Чорненькі.

 Подружжя Клепачів з Чернівців

«Цього року Різдво зустрічаємо в Стамбулі. Постійно слідкували за подіями, пов’язаними із здобуттям українською православною церквою автокефалії. Надзвичайно важлива подія, йшли століттями до неї. Та й чесно сказати, ніколи не думали, що це так швидко станеться. Вітаємо Україну з цією визначною подією! Христос народився!», - зазначили Клепачі.

Іван Байцар зі Львова

«Томос для нас – це стрижень держави, який об’єднає інші церкви навколо цього стрижня, дасть можливість для нормального співіснування. Так ми виконаємо одну із заповідей Христа: любити один одного. Така подія буває раз у житті, мені пощастило дожити. Мені 56 років і не думав, що таке можливо взагалі. Стільки перепон було, століттями люди боролися, щоб сьогодні це відбулося», - каже Іван Байцар.

Він додає, що не міг не поїхати на таку подію. «На футбол можемо поїхати в Італію й Іспанію, хіба не можемо поїхати на таку подію! Тим більше сполучення зручне, віз не треба. Вийшов з дому, поки жінка варила вареники на вечерю, - і я вже у Туреччині. Всім гарного свята!», - побажав львівянин.

Дмитро Симак родом з Франківщини, проживає у Львові

«Це дуже важлива як історична, так і політична подія. Бог послав нам таку милість - бути присутніми тут, це справжній подарунок. Напевно, нам Господь пробачив якийсь гріх і повернув до лона церкви. Бо частина з нас, будьмо відвертими, до цього часу молилися за священників,  які благословляли на вбивство наших людей й використовують церкву в політиці, у війни, у злочинах проти людей. З отриманням Томосу у них відібрано інструмент маніпуляції. Це настільки важлива подія, що ні двома словами, ні одним реченням описати її неможливо», - каже Дмитро Симак.

Він додав, що приємно приїхати з друзями й зустріти тут однодумців. «Ми всі різних політичних поглядів, часто маємо різне бачення подій, але тут стоїмо ми за одне: за Господа Бога, за спокій і за нашу Україну. З отримання Томосу і Різдвом Христовим вітаю!», - сказав Дмитро Симак.

Фото: надане кореспондентом Укрінформу в Стамбулі

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-