Американці з українським корінням стали губернаторами штатів у США

Американці з українським корінням стали губернаторами штатів у США

Фото
Укрінформ
Американські демократи українського походження Джеред Поліс та Дж. Б. Пріцкер стали губернаторами штатів Колорадо та Іллінойс відповідно.

Про це повідомляє "Голос Америки".

43-річний Поліс є третім поколінням іммігрантів, які прибули до Сполучених Штатів з Польщі та України на початку 20-го століття.

"Будучи настільки близьким до іммігрантського досвіду, я рішуче стаю на захист прав іммігрантів та біженців, звичайно з огляду на досвід євреїв до Другої світової війни, не так багато країн хотіли приймати єврейських біженців", - наголосив він.

Етнічний українець, будучи членом Демократичної партії, з 2009 року представляє штат Колорадо в Конгресі, а до того Поліс був підприємцем, засновником компаній BlueMountain.com та ProFlowers.

Крім того, він перший батько – представник ЛГБТ в Конгресі, разом зі своїм партнером виховує двох дітей.

Дж. Б. Пріцкер
Дж. Б. Пріцкер

Водночас, новим губернатором штату Іллінойс також став прибічник демократів, мільярдер Дж. Б. Пріцкер, який походить з родини українських емігрантів.

"Я походжу з українських євреїв і гордий працювати з місцевою спільнотою тих, хто пережив Голокост", - написав він на своїй офіційній сторінці.

За інформацією видання Celebrity Net Worth, Дж. Б. Пріцкер є одним з 11 мільярдерів сім'ї Пріцкер, яка належить до 15-ки найзаможніших родин світу, статки якої оцінюються у 33,5 мільярда доларів.

"На цих виборах Іллінойс поміняв одного заможного бізнесмена без досвіду роботи в уряді на іншого", - так прокоментувала вибори в цьому штаті Chicago Tribune.

Інавгурація Пріцкера відбудеться 14 січня і тоді він перебере повноваження у губернатора-республіканця Брюса Ронера.

Фото: Reuters

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-