У Канаді сьогодні згадують «ворожих іноземців», репресованих під час Першої світової

У Канаді сьогодні згадують «ворожих іноземців», репресованих під час Першої світової

833
Ukrinform
Канада сьогодні відзначає Національний день пам’яті інтернування «ворожих іноземців» під час Першої світової війни та двох років по її завершенні.

Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу, резолюцію щодо відзначення цього дня Конгрес українців Канади (КУК) ухвалив чотири роки тому.

«28 жовтня ми згадуємо перші національні операції із інтернування в Канаді (1914-1920) - примусове інтернування 8759 українців та інших європейців, оголошених “ворожими іноземцями” та засланих до 24 таборів по всій Канаді», - повідомили у КУК.

Як наголосили в організації, єдиною підставою для інтернування було походження людини. «Чоловіки, жінки та діти страждали під час перших національних операцій з інтернування в Канаді не через якусь провину, а лише за те, ким вони були й звідки походили. В цей день ми згадуємо всіх потерпілих від цієї несправедливості», - зазначили у КУК.

У Конгресі пообіцяли докладати всіх зусиль для того, щоб «покласти край будь-яким проявам дискримінації та несправедливості».

«Ми закликаємо всіх канадців вшанувати цей важливий день пам`яті в своїх громадах», - підсумували у КУК.

Канада застосовувала політику інтернування щодо «ворожих іноземців» під час Першої світової війни та впродовж двох років після її завершення. Країна тоді перебувала у стані війни із Австро-Угорщиною, тож 4000 українців, що мали австро-угорське громадянство, були примусово виселені у табори, а їхнє майно конфісковане. Пізніше більшість із них помилували, хоча багатьох зобов’язали регулярно звітувати поліції.

Читайте також: Канада відстоюватиме свободу віросповідання у світі - Фріланд

У 2008 році уряд Канади створив спеціальний фонд та виділив 10 млн дол. на фінансування проектів щодо вшанування пам’яті постраждалах у ті часи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-