Чолій закликав Туніс визнати Голодомор геноцидом

Чолій закликав Туніс визнати Голодомор геноцидом

Фото
Укрінформ
Президент Світового конгресу українців (СКУ) Євген Чолій закликав парламентарів Тунісу визнати Голодомор в Україні 1932-33 років геноцидом українського народу.

Відповідне прохання прозвучало 17 жовтня під час зустрічі Чолія з парламентарями країни, повідомляє прес-служба посольства України в Тунісі.

"Туніській стороні було висловлене прохання розглянути можливість ухвалення Асамблеєю народних депутатів документу щодо визнання Голодомору в Україні 1932 – 1933 рр. актом геноциду українського народу", - йдеться у повідомленні.

Також президент СКУ поінформував туніську сторону про "триваючу окупацію Росією АРК, численні порушення на півострові прав людини, російську інтервенцію в Донецькій та Луганській областях".

Зокрема, він подякував за підтримку проекту резолюції ГА ООН "Територіальна цілісність України" (A/RES/68/262) від 27 березня 2014 року та висловив сподівання на подальшу взаємодію з усього спектру питань, які стосуються захисту суверенітету та територіальної цілісності України.

У свою чергу, туніські парламентарії підкреслили свою солідарність з українським народом в питанні поваги до територіальної цілісності України та висловили сподівання на швидке і мирне вирішення існуючих проблем в Україні.

Крім того, у рамках візиту до африканської країни президент СКУ зустрівся з представниками української діаспори в Тунісі, зокрема, з членами громадської організації закордонних українців "Берегиня".

Нагадаємо, напередодні президент СКУ Євген Чолій здійснив робочий візит до Єгипту, який став першим до країни на Африканському континенті.

Фото: tunis.mfa.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-