У парламенті Литви відкрили фотовиставку "Доросле кримське дитинство"

У парламенті Литви відкрили фотовиставку "Доросле кримське дитинство"

Фото
468
Ukrinform
У Сеймі Литовської Республіки наприкінці тижня відбулося відкриття фотовиставки "Доросле кримське дитинство".  

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Експозицію складають фотографії дітей, батьки яких, стали жертвами боротьби за незалежність і соборність України в Криму, а також дітей кримських політв’язнів (число яких за період незаконної анексії Криму наблизилося до 100 осіб).

Виставку представляла делегація кримськотатарського народу на чолі із заступником голови Меджлісу, нещодавнім політв’язнем Ільмі Умеровим. Відкриваючи виставку, посол України в Литві Володимир Яценківський наголосив, що члени кримськотатарської делегації є послами ідеї свободи, послами любові до своєї землі. Він також подякував депутатам литовського парламенту за підтримку і відстоювання спільних загальнолюдських цінностей.

Спікер парламенту Литви Вікторас Пранцкетіс поділився із присутніми враженням від побаченого: "Дивлячись на фотографії, спочатку я подумав, діти як діти, аж поки не подивився у їхні очі. В цих очах немає радості, і коли прочитав про долю їхніх батьків, зрозумів чому".

Також у відкритті фотовиставки взяли участь інші депутати литовського Сейму, ігумен монастиря св. Йосафата у Вільнюсі о. Вінкентій Пелих та представники української громади Литви.

Фото з архіву Василіянського монастиря Св. Йосафата у Вільнюсі

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-