Роботи сучасних українських графіків презентують у Чикаго

Роботи сучасних українських графіків презентують у Чикаго

518
Ukrinform
Роботи українських графіків переважно за період незалежності України презентують на виставці "Сучасні українські графіки на зламі ХХ/ХХІ століть", яка проходитиме з 12 жовтня по 16 грудня у Чикаго.

Про це повідомляє ukraineartnews.com.

"Проект представляє роботи митців основних графічних центрів – Києва, Львова та Харкова, які сформувались під впливом багатьох культурних, геополітичних, соціальних важилів, а також роботи представників інших мистецьких осередків, у яких формувалися власні погляди та знаходила самобутній розвиток графіка", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що унікальність виставки полягає у поєднанні багатьох графічних технік та шкіл: гравюра, ліногравюра, акватинта, літографія, мецо-тинто тощо, які є як класичними, так і новоствореними самими митцями. 

В рамках експозиції будуть представлені роботи: Олександра Аксініна, Костянтина Антюхіна, Катерини Бруєвич, Аліси Гоц, Валерія Дем’янішина, Олега Денисенко, Сергія Іванова, Костянтина Каліновича, Ірини Каленік, Ярослава Качмара, Тараса Коблюка, Олексія Коваля, Віталія Кравця, Михайла Красника, Олени Кудинової, Ольги Кузури, Віталія Кулікова, Павла Макова, Наталії Мироненко, Богдана Піліпушко, Романа Романішина, Ніни Савенко, Юрія Савтера, Василя Савченко, Сергія Савченко, Богдана Сороки, Оксани Стратійчук, Анни Ходькової, Сергія Храпова, Юрія Чаришнікова, Альбіни Ялози, Христини Ярош.

За словами куратора проекту Катерини Підгайної: "Графіка була й залишається одним з найскладніших видів мистецтва за технікою створення та способом сприйняття, оголює мистецький хист безапеляційно, не залишаючи місця маніпуляціям та імітаціям".

Відкриття заходу відбудеться 12 жовтня о 18.00 в Українському інституті сучасного мистецтва за адресою: 2320 W Chicago Ave, Chicago, IL, 60622.

Мета проекту – популяризація за кордоном сучасного графічного мистецтва України, що є одним з найпотужніших та найбільш цілісних феноменів, його лаконічної, тонкої, абстрактної мови, демонстрація його трансформації за останні 40 років – у переломну та визначальну для України добу.

Проект проходитиме за сприяння Міністерства закордонних справ України, Генерального Консульства України в Чикаго та ГО "Скульптурний цех".

Фото: 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>