У Музеї діаспори в Києві відкривається виставка пам’яті українського художника Володимира Падуна

У Музеї діаспори в Києві відкривається виставка пам’яті українського художника Володимира Падуна

Укрінформ
У п'ятницю, 21 вересня, в Музеї української діаспори відбудеться відкриття виставки "Художник степу", присвяченої пам’яті українського митця Володимира Падуна.

Про це йдеться на Facebook-сторінці заходу музею.

"Його сформували козацький дух предків, "дике поле", жага до життя, прадавні вірування, безмежна любов до Батьківщини. Йому як представнику місцевої так званої "ігренської школи" були притаманні захоплення українськими краєвидами, обожнення природи, прагнення розкрити її таємниці, дійти до суті божественного замислу, осягнути космічні закони краси і гармонії. Його пейзажі, написані на основі вивчення натури, перетворювались у знаково-філософські образи", –  описала його творчість Олена Годенко-Наконечна, кандидат мистецтвознавства, член Національної спілки художників України.

Як зазначають організатори заходу, Володимир Падун увійшов в українське мистецтво як неординарна й колоритна постать за своєю творчістю, харизмою, світосприйняттям. Він цінував і колекціонував зразки народного побуту, зокрема художнього знакового розпису старих майстрів Петриківки, відомого центру народних промислів.

"Мотиви його полотен і акварелей просякнуті народними інтонаціями і національним колоритом, у творах відчувається життєдайна сила, мажорне піднесення, язичницький пантеїзм. Художник не стільки знайомився з народною творчістю, скільки її досліджував – вивчав витоки, нюанси знакового письма, осягав основи будови форми. Усе це відображувалось як в його пейзажах, так і лінійно-абстрактних "смугастих" композиціях, сповнених ментальних символів-кодів, що їх творила українська нація протягом тисячоліть",  -йдеться в описі.

Його національне мистецтво не було гідно поцінованим у радянський час. Лише в період "перестройки" та незалежності воно увійшло в публічний простір – художник став учасником багатьох виставок, членом Національної спілки художників, був запрошений до художнього училища викладати "джерельне знакове письмо". 

Для В.Падуна національне не було зовнішнім атрибутом, воно – у світовідчутті, в образно-пластичному строї, у ментальній сутності образу. От чому навіть абстраговано-орнаментальні композиції останнього періоду його творчості, коли відбулися помітні зміни в його авторській манері, також сприймаються як втілення народного світобачення. Між тим, істинно національне стає фактом світового мистецтва.

Виставка "Художник степу" триватиме з 21 вересня по 7 жовтня в Музеї української діаспори за адресою: Київ, вул. Московська, 40 б.

Вхід на відкриття (21 вересня) – вільний. Вартість квитка з 22 вересня – 25 грн. 

Володимир Макарович Падун народився 25 червня 1942 року в селі Плавні Запорізької області, закінчив Дніпропетровське державне художнє училище (1968), член Національної спілки художників з 1990 р., проживав у м. Дніпро.

Учасник міжнародного пленеру у Словаччині (1997), багатьох колективних, а також персональних виставок, зокрема у Львові (1989), Дніпрі (1990, 1997, 2002), Києві (2002). Картини Падуна зберігаються в музеях та приватних колекціях України та за кордоном.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-