Емігрантка розповіла, як відкрила власний бізнес у Сінгапурі

Емігрантка розповіла, як відкрила власний бізнес у Сінгапурі

Укрінформ
Українка Надія Бремнер в одній з найрозвиненіших країн світу - Сінгапурі - відкрила власний бізнес - продає авторські прикраси з напівдорогоцінного каміння.

Про відкриття своєї справи вона розповіла gazeta.ua.

"Бізнес в Сінгапурі відкрила шість років тому. Тоді це було дуже легко. Я вже мала статус резидента країни. Зареєструвала за день приватне підприємство, заплативши близько 100 доларів. Реєстрація зайняла 10 хвилин в режимі онлайн. Оскільки працюю сама, вимог до статутного капіталу не було. В такому бізнесі, як у мене, ризик тільки в тому, що якщо щось трапиться, то буду нести відповідальність своїм майном", - розповіла українка.

За її словами, для звітності малого бізнесу, як у неї, потрібно в кінці року заповнити податкову форму: витрати, продаж і чистий прибуток.

Також вона зазначила, що малий і середній бізнес не перевіряють, оскільки вся звітність йде через інтернет, а відтак - немає корупції.

Читайте також: Українка розповіла, як відкрила салон краси у Варшаві

Однак для нерезидентів цієї країни відкрити свою справу не так вже й просто, зауважує дівчина.

"Складність полягає в тому, щоб отримати дозвіл на роботу. Шість років тому це було простіше, оскільки його видавали навіть на підставі заявки на ведення невеликого приватного бізнесу. Зараз законодавство змінилося, повністю скасували документ, що дозволяє працювати на себе. Дозволи видають в основному на відкриття акціонерних товариств. Причина зміни такої політики в тому, що багато експатів виїхали з країни і не закрили приватні підприємства", - пояснила вона.

Також вона додала, що позаяк сінгапурські банки внесли Україну до чорного списку, то для українця відкрити рахунок у банку є майже неможливим, а це - обов'язково для бізнесу в Сінгапурі.

Разом з тим, українка стверджує, що робити успішний бізнес в цій країні сприяють різноманітні форуми, які влаштовують для підприємців.

"Я та ще п'ять підприємців з різними товарами об'єдналися, відкрили свій магазин. Ми ділимо оренду, витрати на маркетинг. Комерційна нерухомість в Сінгапурі - не з дешевих. Магазин в 30 кв. м нам обходиться 10,5 тис. доларів на місяць, але це хороший шопінг-мол в центрі Сінгапура", - додала вона.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-