У Полтаві висадили

У Полтаві висадили "дерево дружби" з американським Ірондеквойтом

Фото
Укрінформ
Днями в полтавському дендропарку висадили дерево дружби з нагоди 25-ї річниці добрих стосунків між містами-побратимами - Полтавою та Ірондеквойтом (США) 

Участь у висадці дерева від США взяла американка українського походження, представниця українських громадських організацій Ірондеквойту та власне засновниця цих міст-побратимів Тамара Денисенко, повідомляє Полтава365.

"Чверть століття тому, у 1993 році в Ірондеквойті ми посадили ялинки пам'яті Голодомору на знак нашої дружби з Полтавою. Цього року, на превеликий жаль, ця ялиночка всохла. І ми вирішили продовжити ідею й посадити дерево в Полтаві. Щоб наступні 25 років дружба між нашими містами процвітала й росла, і розвивалися наші стосунки між Америкою і Україною", - сказала вона.

Деревом-дружби міст-побратимів обрали фінську горобину, на яку пов'язали жовто-блакитну стрічку. Поки що його обгородили тимчасовим дерев'яним парканчиком, а згодом там планують встановити пам'ятну інформаційну табличку.

Американка з українським корінням Тамара Денисенко відвідала Полтаву в рамках робочого візиту до України. Тут вона встигла зустрітися з ветеранами АТО та волонтерами Полтавського батальйону небайдужих, а також провести зустріч із випускниками міжнародної освітньої програми "Відкритий світ".

Як відомо, в рік проголошення Незалежності України мер Ірондеквойта Фредрік Лепл ініціював пошук міста-побратима та налагодження зв'язків із Україною. Головним завданням стало визнання великого внеску українсько-американської спільноти в розвиток та підвищення рівня життя Ірондеквойта.

Члени комітету пошуку міста-побратима – мер міста Любомир Змігель, Алекс Лодж, Валентина Макогон, Роман Куціль, Мірко Пилишенко, Нік Нечіпуренко і Тамара Денисенко рекомендували історичне місто України – Полтаву. В 1992 році на честь проголошення незалежності України рада міста Ірондеквойт підтримала резолюцію щодо встановлення взаємовідносин із першим містом-побратимом Ірондеквойта – Полтавою.  

Українська громада в Ірондеквойті є одною з найстаріших в Америці, і вже відсвяткувала своє сторіччя. 

Як повідомляв Укрінформ, раніше в Раквере (Естонія) посадили дуб естонсько-української єдності. 

Фото: poltava365.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-