Діаспора закликає Гройсмана відкрити «єдине вікно» для українських мігрантів

Діаспора закликає Гройсмана відкрити «єдине вікно» для українських мігрантів

Укрінформ
Українські громади з різних країн світу, зокрема Іспанії, Італії та Португалії, звернулися до  Володимира Гройсмана з проханням створити в системі виконавчої влади окремий орган, який би опікувася справами українських мігрантів.

Про це йдеться у зверненні об'єднання українських асоціацій Іспанії "КРАІ", оприлюдненому на сайті "Con Ucrania" ("З Україною").

"Ми наполягаємо на створенні єдиного державного органу в системі виконавчої влади у сфері зовнішньої трудової міграції. Такий єдиний центр взаємодії і допомоги потрібен як українцям, які тривалий час перебувають за кордоном, так і Україні", - йдеться у документі.

На думку авторів звернення, цей орган мав би працювати в режимі "єдиного вікна" щодо питань, які стосуються зовнішньої трудової міграції, підтримки постійної комунікації з українцями за кордоном і громадянами Європи українського походження та створення сприятливих умов їх повернення до України.

На переконання активістів, саме тісний зв'язок із Україною став би "додатковим потенціалом для економічного розвитку і політичного зміцнення нашої держави".

Читайте також: У Києві проходить Форум української молоді діаспори

У документі також зазначається, що завдяки самоорганізованості українська діаспора активно допомагає своїй Батьківщині: "Ми долучаємося до міжнародних громадянських кампаній з підтримки України, збирали допомогу для АТО в найважчі часи її проведення, організовуємо взаємодопомогу для трудових мігрантів, відкриваємо українські школи й проводимо міжнародні фестивалі української культури".

І хоч українські посольства та консульства надають підтримку, закордонні українці потребують "постійної взаємодії з Україною".

"Наші потреби та ініціативи давно вийшли за межі компетенції лише Міністерства закордонних справ. Дозвіл на легальний прокат українських та україномовних фільмів у країнах ЄС, де ми проживаємо; сертифікація шкільної освіти; практичне усунення подвійного оподаткування грошових переказів; догляд за нашими літніми родичами в Україні; реалізація наших виборчих прав; протидія російській пропаганді серед українських трудових мігрантів - ось далеко не повний перелік питань, які нас турбують і потребують практичного вирішення", - зазначається у документі.

Тому, наголошують активісти, в Києві потрібно створити центр, який би працював у всіх цих напрямках у режимі "єдиного вікна".

Читайте також: Форум українців зі всього світу офіційно відкрито

"Те, чого ми, в першу чергу, хочемо від української влади, - це сприяти нам у збереженні й розвитку наших зв'язків з Україною. Ми хочемо залишатися українцями, ростити дітей українцями, інвестувати в українську економіку. Ми налаштовані на взаємну повагу й постійну взаємодію", - підсумували українські громади.

До відповідної ініціативи долучилися об'єднання українських асоціацій Іспанії "КРАІ" та Асоціації українців регіону Мурсія, Асоціація українців Кантабрії "Оберіг", Асоціація "КонУкраніа" (Мадрид), Асоціація "У-Армонія" (Валенсія), культурно-освітній  центр "Дивосвіт" (Мадрид), Асоціація українських батьків і вчителів в Каталунії "Берегиня" (Барселона), Центральна координаційна рада українських організацій в Італії, Асоціація українців Португалії "Собор", Асоціація українців в Португалії "Джерело Світу" та міжнародна громадська організація українців "Четверта Хвиля".

Звернення відкрите для підписання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-