Корупція та по-дитячому щирі люди: українець розповів про життя у Камбоджі

Корупція та по-дитячому щирі люди: українець розповів про життя у Камбоджі

Укрінформ
Жителі Камбоджі - дуже відкриті і прості люди, навіть чимось схожі на дітей. Якщо щось не розуміють, ніколи про це не скажуть, а просто кивають головою в знак згоди.

Про це розповів уродженець Києва Андрій Ягодзинський, який чотири роки живе у місті Сієм Ріп, повідомляє Gazeta.ua.

"В Україні мав бізнес із реклами і виробництва відео, велику квартиру, спортивний автомобіль. Вирішив усе залишити і здійснити давню мрію - переїхати жити у теплі краї, - розповідає українець. - Обрав Камбожу, бо туди найпростіше потрапити. Після прильоту ставлять штамп, який дозволяє жити в крані місяць. Це коштувало 35 доларів. Потім візу потрібно продовжити".

За словами чоловіка, із одягу він взяв лише шорти та шльопанці, оскільки в країні цілий рік літо, тож з речей більше нічого не потрібно. Розрахував, що на місяць на проживання в країні потрібно мінімум $500.

"Із собою взяв гроші на чотири місяці. Це час, який потрібен, щоб ознайомитися з країною та знайти роботу. Із житлом проблем не було — поселився у подруги. В іншому випадку щось орендувати можна знайти за три дні, - каже Андрій. - Заробляти вирішив тим, що вмію. Cпочатку навчав російської мови місцевих гідів. Ця послуга досить популярна, бо за екскурсії російською чи українською плятять більше, ніж за англомовні. Перекладав програму двома мовами та вчив їх правильно вимовляти слова".

Читайте також: Українка розповіла, як живе у Таїланді

Через рік емігрант зареєструвався на сайтах для гідів та почав вести екскурсії трьома мовами -українською, російською й англійською.

"Відпрацював три сезони. Паралельно займався дзен психологією, проводив онлайн консультації. Зараз - це моя основна робота", - додає він.

За словами українця, в Камбоджі усі питання вирішують з допомогою хабарів — тюрми, наркотики, поліція, документи. Варто лише знайти того, кому потрібно занести гроші.

"Я стикався із корупцією, коли відкривав річну бізнес-візу. Це єдиний варіант легально жити в країні. Довгострокових туристичних віз на рік чи посвідок на проживання немає. Спочатку документ коштував 280 доларів і 20 доларів за послуги, щоб довго не чекати. Зараз для візи ввели обов'язкові документи. Це лист від роботодавця та "ворк перміт" - дозвіл на роботу, куди входить медичний огляд. Якщо робити документи самому, це займе понад місяць. Крім того, доведеться влаштовуватися на офіційну роботу. Тому платив 300 доларів за дозвіл і ще 150 доларів за лист від роботодавця", - пояснив він.

Фото: Travel Cambodia

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-