Діаспора Португалії стала на захист голови люблінських українців

Діаспора Португалії стала на захист голови люблінських українців

Відкритий лист
Укрінформ
Закордонне українство, у тому числі Спілка українців у Португалії, закликали владу Польщі припинити кримінальну справу проти голови Українського товариства у Любліні Григорія Купріяновича.

Про це йдеться у відкритих листах від СКУ та української громади до Посла Польщі у Португалії Яцеку Юнощі Кісілєвському, опублікованих головою Спілки українців у Португалії Павлом Садохою у Фейсбуці.

"Як частина світової української діаспори, українська діаспора у Португалії, звертається до уряду Польщі, до польських політиків, не розпочинати переслідувань українців у Польщі, що вшановують своє історичне минуле не з метою агресії, але через святу пам'ять, що є обов’язком кожного народу, кожної людини. Що є християнським обов’язком.

Просимо польський уряд негайно припинити кримінальну справу проти голови Української громади у Любліні - Григорія Купріяновича за його вшанування пам`яті загиблих предків", - йдеться у листі українців Португалії. 

Також у листі зазначається, що незважаючи на проблеми історичних українсько-польських відносин, два народи повинні через діалог дійти порозуміння задля спільної боротьби проти Росії.

"Важкі історичні моменти у минулому ми не змінемо. Та можемо, через відкритий діалог, через історичне незаангажоване документальне вивчення, дійти порозуміння. Не для приниження чи переслідувань, але для примирення та мирного майбутнього.

Україні зараз як ніколи потрібна братерська підтримка Польщі. Проти спільного ворога, що у випадку подолання України буде загрожувати Польщі. Ворога, що володіє одним з найпотужніших ядерних арсеналів. Що не шукає миру у Світі", - наголосили активісти.

Повні тексти листів можна почитати нижче.

Нагадаємо, у МЗС також висловилися за підтримку голови Українського товариства Григорія Купріяновича і закликали Польщу припинити кримінальне переслідування історика.

Як повідомлялося, окружна прокуратура у місті Замостя Люблінського воєводства розпочала розслідування висловлювань голови Українського товариства Григорія Купріяновича, які він зробив 8 липня під час пам’ятних заходів у Сагрині на вшанування українців, убитих польським збройним підпіллям у 1944 році.

Воєвода Люблінського воєводства Пшемислав Чарнек подав заяву до прокуратури через те, що представник української громади, на його переконання, порушив закон, прирівнюючи вбивство в Сагрині до "вбивства 130 тис. поляків на Волині". На думку Чарнека, українець "зневажив польський народ", що підпадає під кримінальну відповідальність за "заперечення злочинів українських націоналістів" у світлі положення закону про Інститут національної пам'яті Польщі.

Як відомо, в Україні та Польщі різне ставлення до подій на Волині та у Східній Галичині 1943-1944 років. Сейм Польщі назвав Волинську трагедію “геноцидом” польського народу, українські історики це заперечують.

Читайте також: МЗС закликає припинити переслідування голови Українського товариства у Любліні

Польські історики покладають відповідальність за вбивства цивільного населення виключно на ОУН і УПА, а більшість українських істориків переконані у відповідальності за ці злочини обох сторін. У Польщі вважають, що в результаті етнічних чисток загинуло приблизно 100 тис. поляків і 5-10 тис. українців. Натомість в Україні говорять про кілька десятків тисяч убитих поляків та до 20 тис. українців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-