У Києві презентують результати дослідження українців із Франції

У Києві презентують результати дослідження українців із Франції

Укрінформ
У Київському центрі Українського католицького університету (УКУ) 23 серпня відбудеться презентація результатів соціологічного дослідження "Виклики сучасної міграції: Українська спільнота в Парижі" та експертна дискусія на тему українських мігрантів "четвертої хвилі" в країнах ЄС.

Про це повідомляє VIDIA з посиланням на прес-службу УКУ.

"Феномен української міграції до країн Європейського Союзу надзвичайно розвинувся за останні двадцять п’ять років. За неофіційними даними, сьогодні на території ЄС мешкає приблизно 2,5 мільйони вихідців з України. "Гібридна" війна та економічна нестабільність щороку спонукають тисячі українських громадян виїжджати поза межі своєї країни на тимчасове чи постійне проживання. В умовах великої розпорошеності мігрантів, браку вичерпної офіційної статистики, слабкої координації між мігрантським середовищем та українськими дипломатичними установами соціологічні дослідження польового типу набувають особливої актуальності", – йдеться у повідомленні.

Як зазначили в УКУ, цей проект полягає в зборі інформації "з перших рук" й подальшому її аналізі кваліфікованими соціологами – фахівцями з міграції, соціальної адаптації та взаємодії, релігійності тощо. Кількісну частину дослідження реалізовано як анкетування віч-на-віч (face-to-face) у низці локацій, де збираються українські мігранти в Парижі. Загалом зібрано 634 анкети, які складалися з 76 запитань.

Опитування дало змогу деталізувати низку аспектів повсякденного життя українських мігрантів "четвертої хвилі" в Парижі та Паризькому регіоні, особливості їхнього релігійного життя, оцінити ступінь їх адаптованості та громадської активності, участі у суспільних і церковних заходах. На основі анкетування буде опубліковано 140-сторінковий аналітичний звіт, ілюстрований таблицями та діаграмами, додали в університеті.

Мета публікації – привернути увагу до явища міграції та конкретних проблем мігрантів у країнах Європейського Союзу; популяризувати методологію соціологічного дослідження для глибшого пізнання цих явищ; допомогти виробити цілісний підхід до міграційних рухів у контексті глобалізації та регіональної інтеграції, а також ефективну міграційну політику. Адресатами дослідження є українські державні інституції та органи місцевого самоврядування, громадські організації та церкви, а також широке коло читачів, які прагнуть осмислити міграційні тенденції.

Як повідомили в УКУ, ця подія буде першою з низки презентацій дослідження, яке відбулося з ініціативи Української Греко-Католицької Церкви у Франції у співпраці з УКУ.

У заході візьмуть участь владика Борис (Ґудзяк), єпископ єпархії святого Володимира Великого в Парижі УГКЦ та президент УКУ; міністр освіти і науки України Лілія Гриневич; професор, завідувачка кафедри соціології УКУ Оксана Міхеєва.

У вересні-жовтні цього року дослідження також буде представлене у Львові, Парижі, Брюсселі та Лондоні.

Презентація звіту та обговорення феномену сучасної української міграції відбудуться 23 серпня о 12:00 за адресою: вулиця Івана Мазепи, 10А, Київ.

Подія транслюватиметься в прямому ефірі на телеканалі "Еспресо.TV".

За детальнішою інформацією можна звернутися до Київського центру УКУ за телефонами: +38 098 587 06 75, +38 068 12 79 078.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-