Діаспору просять підтримати петицію про збереження українського цвинтаря у Канаді

Діаспору просять підтримати петицію про збереження українського цвинтаря у Канаді

981
Укрінформ
Українців всього світу просять підтримати петицію про збереження українського цвинтаря у Канаді, термін якої спливає 15 серпня.

Про це повідомляє Історична правда.

"Термін підписання петиції до уряду Канади з проханням зберегти унікальний цвинтар з похованнями інтернованих українців у Спіріт Лейк спливає 15 серпня", - йдеться у повідомленні.

Ініціатором збору підписів, який розпочався 17 квітня цього року, є доктор Любомир Луцюк.

У петиції йдеться про те, що під час Першої світової війни уряд Канади інтернував низку іммігрантів з-поміж європейських народів як "ворожих чужинців". Серед таких опинилися й українці.

Їх тримали у 24 таборах по всій країні, в тому числі й у таборі Спіріт Лейк. На місцевому кладовищі існує щонайменше 16 поховань інтернованих.

Міністерство сільського господарства в 1936 році продало землі, на яких розташовується цвинтар, Квебеку, а уряд провінції продав їх у 1988 році фермеру. Теперішні власники земель відмовляються від пропозицій відновити кладовище.

Як наслідок, петиція до уряду Канади закликає вжити заходів щодо археологічного дослідження, повторного освячення та можливості обмеженого відвідування місця для комеморативних та релігійних потреб.

Відновлення цвинтаря підтримують Канадський фонд визнання інтернування під час Першої світової війни, Українсько-канадська асоціація за громадянські свободи та Український канадський конгрес.

Підписати петицію можна на сайті Палати общин парламенту Канади.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-