Українські освітяни діаспори об'єдналися у профспілку

Українські освітяни діаспори об'єдналися у профспілку

830
Ukrinform
Українські вчителі з різних країн світу вперше об’єдналися і створили власну міжнародну професійну спілку.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці організації.

"Спілка Українських Освітян Діаспори (The Union of Ukrainian Educators Abroad) стане сполучною ланкою, яка не тільки поєднає українських учителів для професійного спілкування, обміну досвідом та розробки стратегічних завдань розвитку української освіти за кордоном, але й буде представляти та захищати їхні інтереси у найвищих владних коридорах Києва", – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у профспілці, ідея створення цього об'єднання виникла після гучних дебатів у соціальних мережах. Освітяни діаспори зійшлися на думці, що наразі немає в Україні й тим більше у світі установи чи організації, яка б опікувалася їхніми проблемами.

Спілку було засновано 30 червня у Великобританії вчителями та директорами українських шкіл Італії, Португалії, Норвегії, Великобританії, Тунісу, Греції та ОАЕ. Нову організацію створили представники різних професій – викладачі початкових класів, учителі української мови, учителі-предметники, психологи, філологи, редактори, маркетологи. Серед них є магістри, кандидати наук, автори підручників та навчальних посібників, а також переможець конкурсу "Найкращий учитель української мови за кордоном".

"Час нагадати, що навчання української грамоти та історії в школах за межами нашої держави вже давно не є приватною справою родин емігрантів, а справою державного значення. Виховання і навчання молодого покоління діаспорян в українських школах – це важливий фактор гуманітарного і політичного впливу України на теренах світової спільноти, саме ці учні будуть лобіювати інтереси України в країнах свого народження та проживання, будуть провідними представниками української культури на всіх континентах", – наголосили засновники профспілки.

Нагадаємо, 17-22 серпня у Львові відбудеться перший світовий форум українознавчих шкіл діаспори.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-