Етнічний українець організовує для канадців тури в Україну

Етнічний українець організовує для канадців тури в Україну

969
Ukrinform
Канадець українського походження Вінцент Ріс організовує тури в Україну для громадян Канади. 

Про це повідомляє "Голос Америки".

"Мій дід народився в Україні, і мої родичі зі сторони мами – українці. Коли я був малим, вони влаштували мене в український танцювальний колектив. Я захопився українськими танцями. У 18 років переїхав до Едмонтона, щоб танцювати з ансамблем "Шумка", - розповідає Вінцент Ріс. - У 90-х роках мав можливість поїхати в Україну вчитися танців. Студенти почали писати, що вони теж хочуть. Тоді почали організовувати експедиції, щоб поїхати в Україну. Звичайні туристи також про це чули і цікавилися поїздками. Тож у 2011 році відкрив фірму Cobblestone Freeway Tours".

За словами етнічного українця, у фірмі працює троє людей у канадському офісі та десять – у львівському.

Він зазначив, що його клієнти - це переважно нащадки українських емігрантів перших хвиль, але є й ті, хто взагалі не має зв'язку з Україною та їдуть туди вперше.

"Більшість наших клієнтів має українське коріння. Іммігрантам нової хвилі нема особливої потреби користуватися нашими послугами, бо вони ще мають родичів, ще мають контакти, ще знають мову. Але тим, що вже втратили контакт, потрібна допомога, щоб поїхати в Україну. Клієнти розповідають про подорожі своїм сусідам та друзям. Люди більше чують про Україну, як туристичну принаду. Зараз, наприклад, у нас є велика група з 36 осіб – звичайних туристів, які вже мандрували в Мексику, Китай, Індію, Ірландію, а цього року вибрали Україну", - додає Ріс.

За його словами, тури зазвичай охоплюють Київ, Львів, Чернівці та Карпати. Туристи також просять повезти їх в українське село.

"Я показую людям те, чого вони хочуть – вареники, борщ, козаків і писанки – всі ці стереотипи. Але тоді вони починають бачити справжню Україну, і це їх вражає. Починають розуміти стосунки з Росією, Польщею, Австрією та Угорщиною. Бачать, як живуть люди в селі – це нелегко. Починають розуміти, що це європейська країна, що тут збереглося багато замків. Люди знають про замки в Ірландії та Англії, але вони шоковані, коли дізнаються, що такі замки є і в Україні. Люди просто починають розуміти, що Україна – це не тільки якесь село для бабусі, це історична європейська країна. Вже після першого разу вони розуміють, що мають приїхати знову. Дуже часто люди повертаються 2, 4 і 5 разів", - підкреслив канадець з українським корінням.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-