Українська громада дякує донорам за підтримку чорнобильських проектів

Українська громада дякує донорам за підтримку чорнобильських проектів

772
Ukrinform
Українська діаспора висловлює подяку численним організаціям, які роками підтримують різноманітні проекти в Україні.

Про це заявив президент Світового конгресу українців Євген Чолій, коментуючи відзначення 32-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС.

"СКУ висловлює подяку міжнародним урядовим установам та неурядовим організаціям, які  протягом багатьох років надавали технічну та фінансову підтримку, а також гуманітарну допомогу українському народу", - сказав Чолій.

Він також високо оцінив "зусилля владних структур України щодо вирішення багатьох проблем, спричинених внаслідок цієї ядерної катастрофи".

"Світовий конгрес українців нагадує світові, що жахлива подія 26 квітня 1986 р. в Чорнобилі стала результатом недбалості з боку попередника сучасної Російської Федерації. Ми також наголошуємо на необхідності пильної та рішучої реакції на грубу зневагу Росією до цінності людського життя, про що свідчать її агресивні дії на Сході України та грубі порушення прав українців та кримських татар на окупованих територіях", - зауважив президент СКУ

Як відомо, 26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу. Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку.

Читайте також: Президент: Новий конфайнмент на ЧАЕС обійдеться в 1,6 мільярда євро

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, а й території багатьох європейських країн - Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим - сьомим рівнем небезпеки.

Від самого початку Москва та керівництво УРСР приховували факт аварії та наслідки екологічної катастрофи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>