Українці Нової Зеландії засудили заяви глави МЗС країни про відновлення торгівлі з РФ

Українці Нової Зеландії засудили заяви глави МЗС країни про відновлення торгівлі з РФ

4335
Укрінформ
Українська громада Нової Зеландії написала відкритого листа міністру закордонних справ країни Вінстону Пітерсу.

Причиною стали коментарі міністра у програмі Newshub Nation про доцільність відновлення торговельних відносин з Москвою. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сторінці організації у Facebook.

"Санкції, офіційно затверджені Новою Зеландією проти Російської Федерації у відповідь на порушення територіальної цілісності України, були адекватними ситуації та узгоджувалися з санкціями, прийнятими багатьма політичними та торговельними партнерами Нової Зеландії, такими як Австралія, ЄС та США. Ми, українці Нової Зеландії, високо цінуємо послідовну позицію Нової Зеландії та всебічну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Саме тому останні коментарі Вінстона Пітерса не можуть залишитися без відповіді, оскільки суперечать позиції уряду та найважливіших партнерів Нової Зеландії, а також безпосередньо стосуються українського народу", - йдеться у заяві.

Новозеландські українці наголошують, що Росія не усунула жодну з причин, через які було накладено санкції, а також дестабілізувала глобальну систему світової безпеки та порушила основоположні принципи міжнародного права та прав людини.

"Підтримка російських актів агресії - це найгірший можливий сигнал, який Нова Зеландія може дати міжнародному співтовариству і заохочуватиме Росію до подальшого вільного і безкарного порушення основних принципів міжнародного права", - зазначається у заяві.

На думку української громади Нової Зеландії, Пітерс як лідер країни, яка захищає права людини, демократію та верховенство права, не може допустити такої сваволі Російської Федерації.

Читайте також: Не вся Європа вірить у надійність Газпрому - Коболєв

"Участь Нової Зеландії в міжнародних санкціях проти Росії - це демонстрація солідарності з міжнародною демократичною спільнотою... Ми, українці Нової Зеландії, хочемо бути впевненими в тому, що офіційна позиція уряду Нової Зеландії буде відповідати позиції цивілізованого демократичного світу", – підсумовується у заяві.

Листа до новозеландського уряду підписали члени Асоціації українців Нової Зеландії (Північний регіон) та Українська громада Веллінгтона.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-