Цей день в історії: День народження екс-президента СКУ Аскольда Лозинського

Цей день в історії: День народження екс-президента СКУ Аскольда Лозинського

Укрінформ
Цього дня свій день народження святкує Аскольд Лозинський - президент Світового конгресу українців (1998 – 2008).

Народився 8 лютого 1952 р. в Нью-Йорку в сім'ї українських емігрантів, які прибули до США в 1951 р. під час третьої політичної хвилі української еміграції. Цих емігрантів об'єднувала відданість ідеї незалежності України й відновлення української суверенної держави. Вони постійно виступали проти русифікації української мови й культури. Різко протестували проти ув'язнення чи фізичного нищення українських дисидентів.

Свою роботу з об'єднання світового українства Аскольд Лозинський розпочав ще замолоду, однак чудово розумів, що для успішної праці йому необхідна добра освіта. Тож, у 1969 р. він закінчив гімназію «Реджіс» в Нью-Йорку, а в 1973 р. — коледж «Фордгам» і отримав ступінь бакалавра за спеціальністю класичні мови (латина і грека).

У 1976 р. закінчив юридичний факультет університету «Фордгам». Здобув науковий ступінь доктора права. В 1977 р. увійшов до складу адвокатури штату Нью-Йорка. Спеціалізацією Лозинського було майнове право, торговельні операції, нерухомість. Він до сьогодні є членом Федеральної адвокатури.

На шляху об'єднання світового українства Аскольд Лозинський обіймав цілий ряд посад: головного редактора українсько-американського студентського часопису, голови української студентської організації, голови Спілки української молоді в Америці і президента Українського конгресового комітету Америки.

Крім того, він є членом правління багатьох українсько-американських та світових українських організацій, а також професійних асоціацій США. Проводить активну роботу з об'єднання світової української спільноти за кордоном. З цією метою не раз зустрічався з президентами США, України, Польщі та інших держав.

Нагороджений орденом України «За заслуги» та відзнаками організацій українців у світі. Коли у середині 1960-х років, головним чином, у Канаді та Сполучених Штатах було створено Світовий конгрес вільних українців (СКВУ), включаючи також країни Південної Америки, Європи та Австралії, який після утворення Української держави трансформувався у Світовий конгрес українців (СКУ) та поширив свій вплив на терени держав, що утворилися на уламках колишнього СРСР, його президентом у 1998 р. став Аскольд Лозинський. Цю посаду він обіймав десять років. А вже з 2008 р. та й по нині президентом СКУ є Євген Чолій.

Одружений, має сина і доньку. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-